Gra terenowa w Wielichowie

W sobotni poranek, 17 listopada, w Wielichowie odbyła się gra terenowa „Przez walkę do zwycięstwa – udział mieszkańców naszej gminy w powstaniu wielkopolskim.

Jej organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Wielichowie, która w ramach obchodów związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości realizuje projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, wolność, niepodległość”.

W grze wzięli udział uczniowie szkół: z Wielichowa, Łubnicy i Wilkowa Polskiego, przedstawiciele Rady Rodziców wielichowskiej szkoły oraz pracowników administracyjnych gminy Wielichowo, a także 9.Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Buki im. Kazimierza Wielkiego.

Uczestnicy poruszali się wyznaczoną trasą, docierając do czterech punktów, gdzie czekały na nich różnorodne zadania, związane tematycznie z powstaniem wielkopolskim. Wśród nich m.in. gry sprawnościowe, układanie puzzli, odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości (szyfr czekoladka i gaderypoluki).

Po zakończeniu rywalizacji, w gościnnych progach Motostacji, zmarznięci uczestnicy mogli napić się ciepłej herbaty i zjeść kiełbasę z ogniska. Otrzymali również dyplomy i okolicznościowe upominki.

Gra, która dostarczyła nowych wrażeń i pozytywnych emocji była ciekawym sposobem powtórzenia informacji o powstaniu wielkopolskim i okazją do integracji społeczeństwa.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim drużynom biorącym w niej udział oraz tym, którzy przyczynili się do jej przeprowadzenia.

Joanna Wróbel – Szała

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24