Szczeniaki porzucone przy drodze

W sobotę, około godziny 13, rodzina jadąca samochodem z Zielęcina w kierunku Łubnicy natrafiła na kilkutygodniowego szczeniaka. Biegał po szosie mniej więcej w połowie drogi między miejscowościami.

Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że na polu znajduje się drugi szczeniak. Prawdopodobnie chwilę wcześniej ktoś wyrzucił małe pieski z samochodu na pobocze drogi.

Szczeniaki trafiły pod tymczasową opiekę pewnej osoby. Szukamy dla nich nowych właścicieli. Osoby, które widziały lub wiedzą, kto mógł porzucić zwierzęta proszone są o kontakt.

Każdy właściciel psa jest odpowiedzialny za niego i jego potomstwo. W czasach, gdy sterylizacja i kastracja są ogólnodostępne i można je wykonać w każdym gabinecie weterynaryjnym, nie powinno dochodzić do niekontrolowanego rozmnażania psów i kotów.

Niestety niechcianych miotów jest nadal bardzo wiele. Często dochodzi do porzucania bezbronnych młodych zwierząt w lesie, przy drogach lub w innych miejscach.

Taki czyn jest karalny. Nikt, kto widzi takie zdarzenie, nie powinien pozostać obojętny. Mało kto wie, że można wysterylizować suczkę i kotkę nawet w zaawansowanej ciąży lub uśpić u weterynarza chociaż część jeszcze ślepego miotu. Jest to zgodne z prawem i bardziej humanitarne niż wyrzucanie młodych, odchowanych zwierząt i narażanie ich na cierpienie, a siebie na konflikt z prawem. Kontakt w sprawie adopcji porzuconych szczeniąt lub informacji na temat ich porzucenia – tel.502 836 089.     

Agata Szymczak –wolontariuszka Przytuliska dla psów w Wielichowie

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24