7 bramek w meczu Pieczarki

W niedzielę 15.05. Pieczarka Wielichowo podejmowała na własnym boisku zespół Patrii Buk ( 4 miejsce). Sytuacja Pieczarki w tabeli jest bardzo zła ( 14 miejsce), a podopieczni Włodzimierza Bajera nie wygrali spotkania od 4 października 2015 roku, dlatego niedzielne spotkanie zapowiadało walkę o potrzebne punkty. Piłkarze Pieczarki chcąc dalej grać w rozgrywkach A klasy, musieli zacząć zdobywać punkty. Niestety prowadzenie 1:0 w 15. minucie spotkania objęli goście. Gospodarze grali bardzo nerwowo, nie stwarzając dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, a dobrze grający w obronie goście skutecznie rozbijali ataki Pieczarki.

W 36. minucie spotkania kolejna bramkę zdobywając piłkarze Partii, a 2 minuty później jest już 3:0 dla przyjezdnych. Sytuacja do przerwy nie uległa już zmianie i gospodarze schodzili do szatni przegrywając 3:0. Wiadomo było, że o korzystny rezultat w spotkaniu będzie bardzo trudno, tym bardziej że Pieczarka pierwszą połowę grała przy sprzyjającym wietrze.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały do zawodników z Wielichowa. Strzał zawodnika Pieczarki ląduje na poprzeczce, a chwilę później piłka znajduje drogę do bramki Patrii i w 60. minucie spotkania jest 3:1. Zdobyta bramka na chwilę zmotywowała gospodarzy do lepszej gry, lecz w 77. minucie to goście zdobywają bramkę na 4:1.

Zawodnicy Pieczarki nie ograniczyli się do obrony, aby nie stracić więcej bramek, tylko starali się zdobyć kolejną bramkę. Wysiłki piłkarzy z Wielichowa opłaciły się, gdyż w 87. minucie strzelają gola na 4:2. W doliczonym czasie do bramki Pieczarki trafiają goście, a sędzia spotkania nie pozwala już wznowić gry i ostatecznie Pieczarka przegrywa bardzo ważne spotkanie 5:2.

Szanse na utrzymanie zespołu z Wielichowa w A klasie zmalały do minimum, tym bardziej że kolejny mecz Pieczarka rozegra na wyjeździe z zespołem SSG Kamieniec, który zajmując 2. miejsce w tabeli aspiruje do gry w lidze okręgowej.

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24