BIG POSTER ZIN /czasopismo_plakat/

Galeria Magiel w Wielichowie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy BIG POSTER ZIN /czasopismo_plakat/, które odbędzie się w piątek 15 września 2017 o godzinie 18:00.

Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej
ul. Farna 2a
64-050 Wielichowo
kurator Dawid Szafrański
Otwarcie wystawy 15.09.2017 /piątek/ godz. 18:00 ,
czas trwania wystawy 15.09- 26.09.2017

BiG POSTER ZIN to główny element większej inicjatywy, którą realizują doktoranci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Bartosz Mamak i Grzegorz Myćka przy współpracy Fundacji TUU, Muzeum Narodowego w Poznaniu i kolektywu artystycznego Sztuka Plakatowania. Cały projekt dotyczy zmieniającej się estetyki i charakteru współczesnego plakatu artystycznego, w którego skład wchodzą wystawy, warsztaty i spotkania. Cała inicjatywa ma na celu przyjrzenie się zjawisku nowego, młodego plakatu polskiego w kontekście współczesnych realiów projektowania graficznego.

Najważniejszym elementem przedsięwzięcia jest czasopismo składające się z projektów zebranych z ogólnokrajowego otwartego naboru.
Każdy numer jest drukowany przy użyciu tylko dwóch, ściśle określonych wcześniej kolorów, które są integralną częścią towarzyszącego im hasła. Kolory te są za każdym razem inne.
Magazyn jest również wzbogacony o tekst krytyczny nawiązujący do hasła przewodniego.
Format wyjściowy (po złożeniu) ma 170×240 mm, natomiast po rozłożeniu publikacja ma format 98×68 cm – na jednej stronie widoczne są wyselekcjonowane najlepsze projekty razem z tekstem, informacjami o autorach i stopce redakcyjnej, zaś z tyłu jeden duży plakat, co stanowi formę wyróżnienia i nobilitacji jego autora.

Wystawie towarzyszyć będą spotkania kuratorskie z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu grodziskiego, Miasta i Gminy Wielichowo podczas, których przybliżone zostaną aspekty związane z korelacją czasopisma i plakatu – formy ZINa. Prowadzenie spotkań kuratorskich Dawid Szafrański.
Godziny otwarcia Magiel Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie
środa 10:00 – 14:00_piątek 17:00 – 18:30_sobota 16:00 – 18:30, jak również po umówieniu telefonicznym z kuratorem galerii.

Magiel Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie
ul. Farna 2a
64-050 Wielichowo
tel. 502 644 768
https://www.facebook.com/GaleriaMagiel/

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24