Burmistrz: dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości zadanie mogło zostać zaplanowane i zrealizowane.

Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska odpowiedziała na petycję z dnia 11 maja 2017 roku złożoną przez mieszkańców Ziemina, a dotyczącą postulatu rozbiórki biegnących na odcinku Wielichowo-Śniaty torów kolejki wąskotorowej i wybudowania w tym miejscu miejscu ścieżki rowerowej.

Mieszkańcy Ziemina apelują o budowę ścieżki rowerowej

Burmistrz poinformowała, że na dzień dzisiejszy stan prawny przedmiotowych nieruchomości nie pozwala na rozbiórkę torów przez Gminę Wielichowo i zaplanowanie na ich miejscu ścieżki pieszo-rowerowej.

W grudniu 2016 roku po wielu tygodniach negocjacji Gmina Wielichowo przejęła od Gminy Śmigiel działkę nr 9, położoną w obrębie geodezyjnym Wielichowo-Wieś, na której znajdują się zabudowania po dawnej kolejce wąskotorowej. Gmina Wielichowo wyrażała również wolę przejęcia pozostałych działek na których znajdują się tory, jednakże takowej zgody nie uzyskaliśmy.

Obecnie analizowany był m.in. pomysł realizacji wspólnego zadania naszych gmin, polegający na stworzeniu infrastruktury turystycznej łączącej obie Gminy. W ramach projektu powstać miałaby trasa kolejowo-rowerowa z Wielichowa do Śmigla.

Ponieważ na dzień dzisiejszy Gmina Wielichowo nie posiada praw do dysponowania nieruchomościami po byłej kolejce wąskotorowej nie może zatem dokonać likwidacji torów.

Nie mniej jednak cały czas podtrzymujemy chęć przejęcia przedmiotowych gruntów i takie stanowisko przedstawiliśmy naszemu sąsiadowi i dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości zadanie mogło zostać zaplanowane i zrealizowane.

W związku z powyższym postulaty odnośnie stworzenia projektu inwestycji i złożenia wniosku o pozyskanie środków na dzień dzisiejszy nie mogą zostać zrealizowane.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24