Nie chcą kolejnego kurnika

Około 40 mieszkańców Wielichowa i Wielichowa Wsi złożyło petycję, w której wyrażają sprzeciw wobec planowanej budowy budynku inwentarskiego o obsadzie 28000 sztuk brojlerów przy ul. Borek w Wielichowie Wsi.

Protestują oni przeciw rozbudowie istniejących kurników w sąsiedztwie swoich nieruchomości, ponieważ chcą by ich rodziny cieszyły zdrowiem i czystym powietrzem.

Uważają, że rozbudowa istniejącego gospodarstwa przyczyni się do zwiększenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery (pyły, amoniak, podtlenek azotu), zwiększa emisję odorów, hałasu oraz pomiotu ptasiego.

Składający petycję chcą, aby rozpatrzyć ich postulaty w ramach prowadzonej oceny oddziaływania na środowisko.

Sądzimy, że realizacja inwestycji przyczyni się do skumulowania oddziaływań w związku z istniejącymi już dwoma kurnikami, a tym samym do pogorszenia stanu środowiska w Wielichowie i Wielichowie-Wsi. Działka, na której inwestor planuje zbudować kolejny kurnik znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowej, a to przełoży się negatywnie na wartość nieruchomości – czytamy w proteście skierowanym do burmistrza.

Cała treść petycji dostępna tutaj

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24