Deszcz pada, woda stoi

Za każdym razem, kiedy w Wielichowie intensywniej pada deszcz uwidacznia się wadliwe rozwiązanie odwodnienia skrzyżowania ulicy Pocztowej z Łąkową.

Oddana nie tak dawno do użytku, kosztująca kilka milionów inwestycja w postaci drogi z Wielichowa do Proch nie jest najwyraźniej wolna od wad.

Jedną z nich jest odwodnienie skrzyżowania ulicy Pocztowej z Łąkową. Woda spływająca w to miejsce z ulic Pocztowej i Kutrzeby zalega i nie znajduje ujścia.

Podczas intensywnych opadów, tak jak ma to miejsce np. dzisiaj, woda rozlewa się na całą szerokość jezdni. Nie jest wykluczone, że potoki wody spływającej z położonych wyżej miejsc agresywnie podmywają nowiutki asfalt, co prędzej lub później skończy się remontem, którego można by uniknąć, gdyby droga została porządnie zaprojektowana i zbudowana.

Droga ta była budowana w bardzo szybkim tempie, zimą, aby zdążyć w terminie umożliwiającym pozyskanie dotacji. Całkowity koszt budowy na odcinku Wielichowo – granica gminy Rakoniewice, wraz z nadzorem inwestorskim, wyniósł 5 012 311,76 zł.

Chociaż jest to froga powiatowa udział finansowy z budżetu powiatu grodziskiego w budowie był najniższy i wyniósł 1 milion złotych. Ponad 1,5 mln złotych zapłaciła za to zadanie Gmina Wielichowo. Pozostała część, czyli 2 506 155,88 mln złotych to wysokość wspomnianej wcześniej dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24