Festyn rodzinny w Piotrowie Wielkim [video]

Piotrowo Wielkie to to rozwijająca się wieś w gminie Wielichowo. Nie tylko sołtys Radosław Lajsner zauważa, że wciąż przybywa tu domów i rośnie liczba mieszkańców.

Nic dziwnego, że mieszkańcy dążą do tego, aby się integrować, spędzać ze sobą czas i odpocząć po trudach codziennych obowiązków.

Chcemy „rozruszać” mieszkańców-powiedziała Agnieszka Melerowicz z Rady Sołeckiej o zorganizowanym w sobotę, wspólnie z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich, festynie rodzinnym mieszkańców Piotrowa Wielkiego.

Ponieważ przez dużą część dnia padał deszcz, aktywność uczestników festynu skupiła się na sali w dawnej szkole, pełniącej dziś funkcję wiejskiej świetlicy. Deszcz lekko pokrzyżował plany, ale mieszkańcy i tak licznie przybyli na festyn.

Frajdę dzieciom sprawił przyjazd strażaków z Wielichowa. Dopóki padał deszcz strażacy wozili dzieci swoim wozem, a gdy zaczęło się rozpogadzać przeprowadzili widowiskowy pokaz uwalniania pasażera zakleszczonego w samochodzie. Ich akcja została nagrodzona gromkimi brawami. Na koniec zaświeciło słońce.

Wśród gości nie zabrakło Burmistrz Wielichowa Honoraty Kozłowskiej.

Sołtys pragnie przekazać podziękowania za współorganizację dla Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowa Wielkiego realizującego projekt “Kobieta na piątkę”, Rady Sołeckiej Piotrowa Wielkiego, Urzędu Gminy Wielichowo, OSP Wielichowo, CK Wielichowo oraz osób współorganizujących festyn.

Galeria zdjęć z festynu:

2019-07-14

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24