Galeria Magiel: wernisaż wystawy prac Jarosława Boguckiego

W Galerii Magiel w Wielichowie odbył się dziś wernisaż wystawy prac Jarosława Boguckiego Na wystawie prezentowane są wybrane realizacje autora z zakresu rzeźby i hologramu.

Magiel Galeria Sztuki Współczesnej

Generała Karola Świerczewskiego 2a

64-050 Wielichowo

kurator Dawid Szafrański

czas trwania wystawy 6.05 – 31.05.2017

Indywidualnej wystawie prac  Jarosława Boguckiego, Kierownika Pracowni Obrazowania Przestrzennego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, towarzyszyć będą spotkania kuratorskie z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu grodziskiego, Miasta i Gminy Wielichowo. W trakcie spotkań przybliżone zostaną aspekty związane z połączeniem dyscyplin rzeźby i  holografii w oparciu o zaprezentowane realizacje Jarosława Boguckiego.

dr Jarosław Bogucki

Urodzony w 1976 roku w Poznaniu. W 2002 roku uzyskał dyplom z rzeźby w pracowni prof. Józefa Petruka na ASP w Poznaniu, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. W swojej twórczości głównie zajmuje się studium postaci ludzkiej. Często ogranicza się tylko do fragmentu ciała, kadruje je, tak aby wyłuskać jedynie to, co jest dla niego najistotniejsze. To, co mówi najwięcej o człowieku – gest, mimikę, ruch. Stopniowo odchodzi od rzeźby figuratywnej skupiając się już tylko na samej sylwecie człowieka. Przeistacza ją i deformuje, nie pozbawiając jej jednak cech ludzkich. Tworzy syntezę postaci w konkretnych sytuacjach skupiając się przede wszystkim na ruchu lub jego braku. Obecnie, postać, do tej pory tak bardzo istotna w jego twórczości, stopniowo staje się tłem do dalszych poszukiwań.

Rzeźbiarz jest m. in. twórcą znajdujących się w Grodzisku Wielkopolskim pomników Ojca Bernarda z Wąbrzeźna, ks. Czesława Tuszyńskiego czy Powstańca Wielkopolskiego.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24