Galeria to nie supermarket

U wielu współczesnych Polaków słowo galeria w pierwszej kolejności budzi skojarzenie z dużym centrum handlowym. Wszędobylski marketing zawłaszcza na swój użytek bardzo wiele terminów. Jedną z “ofiar” jest galeria.

Wmówienie klientom sklepu, że oto znajdują się w “galerii” ma nadać sklepowi posmaku czegoś wznioślejszego. Posmaku miejsca, którym jest prawdziwa galeria. Miejsca, w którym króluje sztuka.

W Wielichowie słowo “galeria” odzyskuje swoje znaczenie, a “magiel” nabiera nowego.

Galeria Magiel to nowo powstałe miejsce kultury na mapie miasta – Wielichowo, którego jednym z głównych celów jest propagowanie szeroko rozumianych dyscyplin sztuk wizualnych- rzeźby, rysunku, malarstwa i mulitimediów.

To promocja zaproszonych przez galerię artystów związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, jak również twórczości regionalnych artystów – amatorów.

Galeria Magiel w założeniach ma pełnić rolę punktu zapalnego do organizowania w przyszłości różnych form aktywności artystycznej – plenerów, festiwali, działań warsztatowych na terenie powiatu Grodziskiego.

Proponowana przez galerię oferta wystawiennicza skierowana jest w głównej mierze do mieszkańców Miasta i Gminy Wielichowo, dzieci i młodzieży – przedszkola i szkół Miasta i Gminy Wielichowo i Powiatu Grodzisk Wielkopolski.
Galeria Magiel poprzez swoją otwartość pragnie spełnić warunki do ekspozycji tym, którzy tworzą w zaciszu domowym, a którym wydaje się, że nie warto prezentować własnej twórczości- Magiel myśli inaczej – warto !!!

27 sierpnia, właśnie w nowootwartej Galerii Magiel w Wielichowie, rozpoczęła się inauguracyjna wystawa pod tytułem “OSTATNIA STODOŁA”

Jej autorem jest  Dawid Szafrański, który jednocześnie pełni rolę kuratora galerii Magiel.

W programie otwarcia galerii znalazł się pokaz multimedialny fotografii Hanny Machnickiej “Projekt – galeria”. Projekcja odbyła się na elewacji galerii

MAGIEL GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ mieści się w Wielichowie przy ul. Generała Karola Świerczewskiego 2a.

Galeria Magiel w Wielichowie to dowód na to, że miejsca tworzą ludzie, ale też miejsca tworzą ludzi.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24