Gmina Wielichowo: powstaną miejsca rekreacji

Nowe miejsca rekreacji powstają w gminie Wielichowo. W samym Wielichowie zagospodarowana na ten cel zostanie nieruchomość przy ośrodku zdrowia.

W wyniku przeprowadzonego przetargu gmina wyłoniła wykonawcę prac. To firma MAGIC GARDEN Sp. z o.o. z Pakości. Pomysł uzyskał dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Utworzeniu placu rekreacyjnego towarzyszy przebudowa parkingu. Już dziś na parkingu można było zauważyć krzątających się pracowników. Roboty mają potrwać mniej więcej do połowy czerwca.

W miejscu rekreacji powstanie między innymi siłownia zewnętrzna. W skład jej wyposażenia wejdą nie tylko urządzenia służące tężyźnie fizycznej, ale także rozwijające szare komórki, jak np. stół do gry w szachy. Zaprojektowane zostały także cztery żeliwne ławeczki wiedeńskie. W pierwszym etapie prac przewidziane jest usunięcie drzew i krzewów.

Elementy siłowni zewnętrznych zostaną także zainstalowane w Wilkowie Polskim, Prochach, Dębsku, Łubnicy, Trzcinicy, Gradowicach i Zieminie.

Na przebudowę parkingu wraz z infrastrukturą rekreacyjno-wypoczynkową na ul. Kościelnej w budżecie gminy zarezerwowano 260 000 zł. Na utworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku na terenie gminy Wielichowo w dwóch pozycjach budżetu przewidziano 137 255 i 82 745 zł (razem 220 000 zł).

Na utworzenie miejsc rekreacji i siłownie zewnętrzne gmina, za pośrednictwem Stowarzyszenia Ziemi Grodziskiej Leader, otrzyma ponad 200 tys. zł. ze środków Unii Europejskiej.

Wyposażenie siłowni zewnętrznej w m. Wielichowo

Lp.Nazwa urządzeniaIlość (szt.)
1ORBITREK1
2WYCIĄG GÓRNY1
3ROWER1
4TWISTER1
5BIEGACZ1
6WIOŚLARZ1
7STÓŁ DO GRY W SZACHY1
8ZESTAW ZABAWOWY1
9ŁAWKA TYP WIEDEŃSKI4

 

 

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24