Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Wielichowie [foto&video]

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP, które odbyły się dziś w Wielichowie były dla strażaków ochotników okazją do prezentacji swoich umiejętności w warunkach dalece odbiegających, od tych, z którymi strażacy mierzą się zwykle podczas zadań bojowych.

W przyjacielskiej i sportowej atmosferze, dzięki rywalizacji, mogą tak naprawdę odpocząć psychicznie od niebezpieczeństw trudnej służby, z którymi wielu uczestników zawodów styka się na porządku dziennym.

Piękne, galowe mundury, które druhowie tego dnia założyli przypominają nam wszystkim o tym, że bycie strażakiem to godna służba, której towarzyszy zawołanie: “Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Służba ta cieszy się w społeczeństwie dużym zaufaniem, szacunkiem i uznaniem. Strażacy stają na pierwszej linii i nigdy nie zawodzą. Dlatego nie dziwi liczna obecność mieszkańców podczas dzisiejszych zawodów, które zorganizowali Burmistrz Wielichowa oraz Zarząd Oddziału Miejsko -Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielichowie.

Zawody były bardzo udane i stały na bardzo wysokim poziomie – powiedział nam Naczelnik OSP Śniaty, Jan Grochowy, który ma wiele powodów do zadowolenia, bowiem zespoły z tej miejscowości triumfowały w trzech kategoriach: seniorek, seniorów i dziewcząt. Palmę pierwszeństwa Śniaty oddały tylko w kategorii chłopców drużynie z Proch.

Ogółem w zawodach uczestniczyło kilkanaście zespołów z siedmiu miejscowości: Dębska, Wilkowa Polskiego, Śniat, Wielichowa, Proch, Łubnicy i Gradowic.

Wyniki nieoficjalnie:

Chłopcy:

I Prochy, II Śniaty, III Wilkowo Polskie

Dziewczęta

I Śniaty

Seniorki

I Śniaty, II Prochy

Seniorzy

I Śniaty, II Prochy, III Dębsko

Galeria zdjęć:

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24