“Harcerz w każdym widzi bliźniego!”

To właśnie pod takim hasłem, harcerze z 9 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej “Buki” im. Kazimierza Wielkiego zorganizowali akcję zbiórki na rzecz poszkodowanych w nawałnicach, które nawiedziły najdotkliwiej woj. pomorskie z 11 na 12 sierpnia br.

Plakaty informacyjne zostały rozwieszone w wielu miejscach. Akcja promowana była także na fanpage’u drużyny na Facebooku. Użytkownicy rozpowszechniali link, udostępniali go, dzięki czemu ten post dotarł do prawie 12 000 osób.

Ku naszemu zaskoczeniu mieszkańcy Wielichowa i okolic pokazali, że naprawdę umiemy pomagać. Już od pierwszego dnia, tj.18 sierpnia, w Centrum Kultury zaczęły pojawiać się pierwsze paczki. Zbieraliśmy wszystko, ponieważ potrzeby poszkodowanych są ogromne.

W naszych darach znalazły się m.in. suchy prowiant: kasze, ryże, zupki, budynie, cukier, mąka itd, oleje, kaszki dla dzieci, wody, energetyki, wyprawki szkolne w tym nawet plecaki, środki czystości, środki przeciwgrzybiczne, papiery toaletowe, ręczniki kuchenne i froterowe, miotły, cały karton latarek, mopy, wiadra, mydła, szampony, pampersy, chusteczki, różnego rodzaju ściereczki, pościele i koce, naczynia jednorazowe, przekazaliśmy nawet lampę i tapety na ściany oraz odzież.

Nie zabrakło też materiałów budowlanych m.in. klejów do dachówek, łańcuchów i oleju do pił, sylikonów, plandek i folii malarskich oraz rękawiczek roboczych. Bardzo pięknym darem podzieliły się też dzieci przynosząc swoje zabawki. Wszystkie artykuły sortowaliśmy i pakowaliśmy w podpisane kartony, aby łatwiej było to potem rozdzielać. Akcja zakończyła się 28 sierpnia sukcesem, jeśli można to tak nazwać w takiej sytuacji.

Po kontakcie z koordynatorem działań harcerskich podczas usuwania skutków nawałnicy phm. Przemysławem Singerem nasze paczki dostarczyliśmy 11 września do sztabu harcerzy z Chojnic, który znajduje się w Oratorium św. Jana Bosko przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Sami nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości darów, bowiem wypełniły one po brzegi dużego busa. Gdy je wypakowaliśmy druh Przemek stwierdził, że jesteśmy niesamowici. To nie tylko dotyczyło naszej drużyny, ale przede wszystkim darczyńców, którzy naprawdę pokazali, że drzemią w nas wielkie pokłady dobra!

Bardzo serdecznie dziękujemy:
– pracownikom Centrum Kultury “Pod Wieżą” w Wielichowie,
– Przedstawicielstwu Handlowemu Andrzeja Ciorgi,
– Zaopatrzeniu Rolniczemu ANEX w Wielichowie,
– Kołu Gospodyń Wiejskich z Gradowic,
– oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Dziękujemy także Firmie Grzybmar Producent & Eksporter Pieczarek za zorganizowanie transportu naszych darów do odległych Chojnic.

drużynowa Aleksandra Michalska
9 GDH “Buki” im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24