II miejsce Zuzanny w ogólnopolskim konkursie

Praca Zuzanny Misiornej, uczennicy klasy 5a ZS im. Polskich Noblistów w Wielichowie, uhonorowana została II miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży Jubileusz chrztu Polski 966 – 2016 „Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”.

W maju uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielichowie wzięli udział w konkursach z okazji rocznicy chrztu Polski. Jednym z nich był Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO pod patronatem: J.E. Arcybiskupa Poznańskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego i Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. W kategorii II, czyli klas 4-6, jako organizator szkolnego etapu wysłałam na konkurs pracę Zuzanny Misiornej.

Jak wynika z protokołu jury, w którym zasiadali: Karolina Komasa – prof. Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Maria Romana Gierczyńska – artystka, Aleksandra Pudelska – kustosz Muzeum Archidiecezjalnego, Elżbieta Witkiewicz – doradca plastyczny w ODN, ks. Marcin Głowiński – Dyrektor Wydziału Katechetycznego i Grażyna Piosik – Dyrektor ZSS nr 102 w Poznaniu na konkurs nadesłano 905 prac z całej Polski.

Podczas oceny prac i wyborze nagrodzonych jury brało pod uwagę:

– zgodność z tematyką konkursu,

– sugestywność przedstawienia tematu,

– walory artystyczne: estetyka, warsztat, oryginalność,

– samodzielność wykonania.

Drugie miejsce Zuzi jest ogromnym sukcesem. Uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wystawy prac uczniów odbędzie się 14 września 2016r. W Muzeum Archideicezjalnym w Poznaniu. Nagroda specjalną dla nagrodzonych uczniów oraz ich opiekunów jest dwudniowy pobyt w Poznaniu.

JWS

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24