Interesująca wycieczka do Poznania

Warsztaty w Rogalowym Muzeum, poznańskie koziołki, wizyta w salonie samochodowym oraz seans w kinie to atrakcje, które czekały na ponad 50 osobową grupę uczestniczącą 23 sierpnia w wycieczce do Poznania.

Propozycja wyjazdu do stolicy Wielkopolski, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjazna Gmina Wielichowo, spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.

Najpierw zwiedziliśmy salon samochodowy Centrum Poznań. Tam oprócz poznania wielu ciekawostek na temat budowy samochodów, mogliśmy również zasiąść za kierownicą różnych modeli aut. Pracownicy salonu przygotowali dla dzieci miłą niespodziankę, gdyż podarowali im worek, w środku którego znajdowały się pisaki, puzzle oraz odblaskowe kamizelki.

-relacjonuje jedna z uczestniczek wyjazdu

Następnie na poznańskim Rynku zobaczyliśmy, niektórzy po raz pierwszy, trykające się koziołki. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania i udział w warsztatach przygotowywania tego przysmaku. Pracownicy muzeum w ciekawy sposób przybliżyli gwarę poznańską, historię rogala świętomarcińskiego oraz jego tradycyjną recepturę. Nie obyło się oczywiście bez skosztowania rogali. Ostatnią atrakcją wyjazdu był film Toy Story 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za sympatyczną atmosferę podczas wyjazdu i już dziś zachęcamy do udziału w kolejnych wycieczkach.

-dodaje

Galeria zdjęć z wycieczki do Poznania

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24