Inwestycja znalazła się na liście

Planowana inwestycja Gminy Wielichowo, dotycząca budowy dróg ul. Generała Tadeusza Kutrzeby i odcinka ul. Nowej, znalazła się na ostatecznej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wnioskowana kwota dofinansowania to 1 287 753 zł. Deklarowany wkład własny gminy to 1 394 251 zł.

Zgodnie z harmonogramem realizacji programu wieloletniego pn.: “Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, Komisja ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań zakończyła ocenę wniosków złożonych w ramach naboru przeprowadzonego w 2018 roku. Komisja przyjęła Ostateczną listę rankingową wniosków, która zostaje przesłana do zatwierdzenia przez Ministra Infrastruktury.

-poinformował Urząd Wojewódzki 30 listopada 2018 r.

Wniosek Gminy Wielichowo znalazł się na 48 miejscu listy (na 66 wniosków dotyczących dróg gminnych). Przyznanie dofinansowania będzie zależeć od puli środków, jaką rząd przeznaczy na realizację zadań z listy. Wiadomo, że łączna kwota wniosków o dofinansowanie w przypadku dróg gminnych w Wielkopolsce wyniosła ponad 174 mln zł.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24