Inwestycje planowe i przyszłościowe

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wielichowie prowadzi inwestycje, zgodnie z przyjętą długofalową strategią.

Obecnie trwają prace przy budowie kanalizacji na ul. Parkowej, a w planach jest także kilka innych, przyszłościowych działań.

Budowa 230 metrowego odcinka kanalizacji przy ul. Parkowej jest częścią szerszego projektu – przekazał nam prezes spółki – Błażej Nadobnik. Umożliwi ona m. in. skanalizowanie w przyszłości ul. Słonecznej. Chociaż obecnie przy tej ulicy nie ma zbyt wielu zabudowań, to poprawa dostępności do infrastruktury kanalizacyjnej może tę sytuację zmienić.

Warto zauważyć, że budowa kanalizacji w ul. Parkowej wykonywana jest, podobnie jak wiele innych inwestycji, środkami własnymi spółki. Koszt tej inwestycji to ok. 150 tys. złotych.

Budowa wodociągów

Innym, kluczowym obszarem działania ZGKiM w Wielichowie jest budowa wodociągów. Jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć inwestycja polegająca na budowie ok. dwukilometrowego odcinka z Łubnicy do Zielęcina. Koszt tego zadania ma wynieść ok. 220 tys. złotych. Około 100 tys. tańszy będzie natomiast wodociąg, który ZGKiM Wielichowo będzie budować w Wielichowie – Wsi przy drodze w kierunku Trzcinicy. Tutaj prace także mają się rozpocząć już niebawem.

Przepompownia przy ul. Łąkowej

ZGKiM zamierza zmodernizować przepompownię przy ul. Łąkowej. Chociaż jest to zadanie o mniejszej skali niż wymienione wcześniej, to dla mieszkańców ul. Łąkowej jest ona istotna, gdyż usprawni pracę systemu kanalizacyjnego w tym rejonie.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24