Jechał szybko, nie myśląc o konsekwencjach…

“Przepisy są po to, żeby je łamać” – to hasło zdaje się kierować poczynaniami kierowców, którzy z dróg publicznych uczynili sobie pole do uprawiania nieodpowiedzialnych zachowań..

Policja udostępniła na początku wakacji mapę zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Każdego dnia przybywają na niej kolejne punkty.

Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych. Zdarzenia te pochłonęły 34,3% wszystkich ofiar śmiertelnych, które zginęły z winy kierujących uczestników ruchu drogowego, podczas gdy w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu udział procentowy ofiar wyniósł 16%.

-informuje Policja

Mapa, stan na 28 lipca 2019

Policja w Śniatach zareagowała w porę. Dzięki interwencji, być może zapobiegła kolejnej tragedii. Być może na tej mapie jest jeden punkt mniej, a 25-latek, który przekroczył prędkość mając na liczniku ponad 146 km/h przy dozwolonej 50 w terenie zabudowanym nie musi rozpaczać, że zabił komuś matkę, córkę, ojca albo brata…

Na jakiś czas straci tylko prawo jazdy. Dostał szansę przemyślenia swojego postępowania i zmiany zachowania. Niech nie sprawdza czy dostanie kolejną i dobrze wykorzysta szczęśliwe zrządzenie losu, jakim było zatrzymanie przez policję.

Fot. KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *