Kadeci zagrali kontrolnie!

Przygotowujący się do sezonu ligowego koszykarze UKS Nobliści Wielichowo podejmowali dziś zespoły z Wrocławia i Leszna. Pierwszy mecz zagrali z zespołem Gimbasketu Wrocław. Od początku meczu inicjatywa należała do gospodarzy, którzy zaczęli spotkanie od mocnej defensywy i szybko wyszli na prowadzenie 7-0. Później kontrolowali mecz by w rezultacie wygrać wysoko 73-36. Punkty zdobywali: Misiorny 2, Bela 3, Kostrzewa 15, Dopiera 22, Matuszewski 8, Malcherek, Staśkiewicz 14, Frąckowiak 9, Walkiewicz, Melerowicz.

Drugi mecz rozegrały między sobą goszczące w naszym mieście zespoły z Wrocławia i Leszna. Tutaj lepsza okazała się Polonia Leszno wygrywając 56-41

Ostatni mecz był popisem ofensywy i szybkiego ataku Wielichowian. Z dobrej strony pokazali się zmiennicy. Początek meczu należał do zawodników z Leszna, którzy prowadzili w pierwszej kwarcie 3-8. Po dokonaniu zmian nasz zespół zagrał bardzo dobry fragment i wyszedł na prowadzenie 21-14. Druga kwarta wygrana bardzo wysoko, dzięki dobrej defensywie i do przerwy prowadzimy 45-18. Druga połowa to kontrola wyniku i sukcesywne powiększanie przewagi. Mecz kończy się rezultatem 76-43 dla naszego zespołu.

Punkty zdobywali: Misiorny 6, Bela 3, Kostrzewa 13, Dopiera 9, Matuszewski, Malcherek 4, Staśkiewicz 14, Frąckowiak 10, Walkiewicz 6, Melerowicz 1, Szczepaniak 10.

W tygodniu odbył się sparing z Opalenicą. Nasz zespół zagrał bardzo słabo, bez zaangażowania, nie próbował podjąć walki. Widać było, że Basket Team Opalenica jest na innym poziomie przygotowań, imponował szybkością i lepszym przygotowaniem rzutowym i organizacją gry. Ostatecznie ulegliśmy bardzo wysoko 41-108.

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24