Kolizja w Zielęcinie. Kierowca zbiegł, bo prowadził bez uprawnień.

21 marca około 12.30 w Zielęcinie doszło do kolizji drogowej. Jadący z Grodziska w kierunku Wielichowa kierowca mercedesa nie opanował pojazdu na łuku ul. Grodziskiej i wykonując manewr mijania doprowadził do bocznego zdarzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Grodziska fordem.

54-letni mieszkaniec Zielęcina został przetransportowany do grodziskiego szpitala i pozostał tam na trzydniowej obserwacji. Sprawca zbiegł nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Policję i pogotowie poinformowali świadkowie zdarzenia.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci podjęli czynności zmierzające do jego zatrzymania. Ustalili, że kierujący jest mieszkańcem gminy Wielichowo. Jednak w miejscu jego zamieszkania go nie zastali. Mężczyzna zgłosił się do komisariatu w Rakoniewicach następnego dnia. Swoją ucieczkę z miejsca zdarzenia tłumaczył faktem kierowania bez uprawnień. Właśnie za taki czyn odpowie, oprócz odpowiedzialności za spowodowaną kolizję

-przekazał nam rzecznik KPP w Grodzisku Wielkopolskim Kamil Sikorski

Poszkodowany z forda trafił do szpitala z potłuczeniami. Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję. Sprawę prowadzi rakoniewicki komisariat.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24