Komitet zwraca się z apelem do społeczeństwa

Społeczny Komitet Budowy „Pomnika Wolności” powstał w Wielichowie w lutym 2012 roku. Komitet jest dobrowolną społeczną organizacją, którą tworzą burmistrz, ksiądz proboszcz, mieszkańcy, członkowie organizacji społecznych i instytucji oraz przedstawiciele rodzin. Komitet przyjął sobie za zadanie wybudowanie „Pomnika Wolności” w Wielichowie, który będzie upamiętniał wszystkie ofiary II wojny światowej.

Tegoroczne obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej stały się doskonałą okazją do przypomnienia o mieszkańcach naszej gminy, którzy w wyniku okrutnego konfliktu stracili życie. Każda postać warta jest odnalezienia, opisania oraz przypomnienia, aby w naszej pamięci pozostała jak najdłużej. W roku 2014 obchodzona będzie 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zamierzamy obchody tego wydarzenia zorganizować w Wielichowie w połączeniu z odsłonięciem i poświęceniem nowego Pomnika.

Społeczny Komitet, którego budżet będzie pochodził ze składek i darowizn rozpoczął sprzedaż cegiełek na ten cel. Cegiełki można nabyć m.in. w wielichowskim Centrum Kultury, Urzędzie Miasta i Gminy w Wielichowie oraz u Sołtysów. Istnieje również możliwość bezpośredniej wpłaty na konto Komitetu:

77 9063 0008 0010 0100 0550 0004

Centrum Kultury – Budowa Pomnika Wolności

Wpłaty wolne od opłat bankowych

SPOŁECZNY KOMITET BUDOWY POMNIKA składa Państwu podziękowania za wszelkie dobrowolne wpłaty na ten zaszczytny cel.

Wielichowo, wrzesień 2013 rok

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24