Lato z wielichowskim Centrum Kultury

W trakcie tegorocznych wakacji Centrum Kultury w Wielichowie zorganizowało akcje letnią na która złożyły się trzy najważniejsze wydarzenia.

Pierwsze to XLII Ogólnopolski Zlot Harcerski „Grunwald 2013”. Od 9 do 14 lipca na Polach Grunwaldzkich trwał Zlot Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Uczestnikami wydarzenia byli harcerze z Polski oraz skauci z Rosji i Norwegii. Z Wielichowa w Zlocie wzięło udział 14 uczestników.

Przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielichowie zorganizowano dla dzieci w dniach 7 – 9 półkolonie. W programie był wyjazd do parku dinozaurów „Zaurolandia” w Rogowie oraz do „Krainy Smaków” w Boszkowie. 8 sierpnia dla dzieci zorganizowano zajęcia na stadionie w Wielichowie. Dla wszystkich przez trzy dni Centrum Kultury serwowało posiłek i napój. W półkoloniach wzięło udział 70 dzieci.

W dniach 16 – 18 sierpnia na terenie Piotrowa Wielkiego przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich oraz 9 Drużyny Harcerskiej z Wielichowa została zorganizowana akcja letnia. W tej formie wypoczynku wzięło udział 30 dzieci. Na program złożyły się m.in. gry i zabawy, warsztaty pocztowe.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZDJĘĆ

Fot. CK Wielichowo

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24