Letnia akcja w Wielichowie

Akcja letnia pod jesionem – pod takim hasłem odbył się pierwszy dzień, zorganizowanej dla dzieci przez Centrum Kultury Pod Wieżą, wakacyjnej imprezy.

W środę na wszystkie dzieci przybyłe na stadion czekało mnóstwo atrakcji i zabaw: plastycznych, tanecznych i ruchowych. Taniec z chustą, bańki mydlane, wspólne malowanie wakacyjnych przygód, bieg na nartach oraz w płetwach, koło fortuny to tylko niektóre z nich.

Ciekawe, a zarazem pożyteczne w dobie chipsów i fast foodów okazały się warsztaty kulinarne „Pociąg do zdrowia” przeprowadzone przez Beatę Bukowiecką – dietetyka i edukatora żywienia. Dzieci wzięły udział w zajęciach „Burgery”, podczas których miały okazję zmielić zboże na mąkę, przygotować ciasto na bułki, zrobić wegańskie kotlety. Z przygotowanych produktów na koniec warsztatów komponowali swojego burgera. Drugie słodsze warsztaty „W krainie czekolady” polegały na przygotowaniu kulek mocy, słodkości bez dodawania cukru. Dodatkowo uczestnicy dowiedzieli się skąd bierze się czekolada, oglądali i smakowali ziarna kakaowca.

Aby złagodzić żar płynący z nieba, organizatorzy zadbali również o coś dla ochłody, czyli zraszacze ogrodowe oraz lody.

Ciąg dalszy letniej akcji w piątek 10 sierpnia od godz. 11.00. W programie m.in. dmuchańce, baloniki, pokaz straży pożarnej oraz warsztaty cyrkowe z animatorami.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24