Likwidacja szkoły w Śniatach

Likwidacja szkoły filialnej w Śniatach stała się faktem. Do gminy wpłynęła opinia kuratorium w formie postanowienia. Szkoła zostanie zamknięta ze względu na małą liczbę uczniów.

W szkole w Śniatach, będącej filią Szkoły Podstawowej im. Kompanii Wilkowskiej Powstańców Wielkopolskich w Wilkowie Polskim, uczyły się dzieci w klasach 1-3. Większość uczniów po ukończeniu trzeciej klasy kontynuowała naukę w szkole podstawowej w Wielichowie.

Wczoraj w Wielichowie odbyło się wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej mające na celu m. in. zaopiniowanie projektów uchwał zatwierdzających zmiany w gminnej o‌świacie wynikające z reformy szkolnictwa, która wprowadził rząd.

W wyniku zmian, oprócz tego, że zniknie szkoła w Śniatach, od września 2017 do szkół w Wilkowie Polskim i Łubnicy będą uczęszczać uczniowie klas 1-6, natomiast uczniowie klas siódmych, a później także ósmych, którzy wcześniej uczyli się w tych miejscowościach będą wykonywać obowiązek szkolny w Wielichowie, gdzie z przekształcenia Zespołu Szkół powstanie także szkoła podstawowa. Zaproponowane przez gminę zmiany w sieci szkół otrzymały pozytywna opinię kuratorium już wcześniej. Szkoły zachowają wcześniej nadanych patronów.

Rodzicom dzieci ze Śniat zostanie przedstawiony wybór szkoły. Będą oni mogli zdecydować o tym czy chcą, aby ich dzieci uczyły się w Wilkowie Polskim czy w Wielichowie. Niebawem mają otrzymać stosowne ankiety.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24