Od lipca za odbiór odpadów zapłacimy 30 % więcej!

Centrum Zagospodarowania Odpadów Selekt w Czempiniu poinformowało oficjalnie, że od 1 lipca wzrośnie opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadów pobierana od gospodarstw domowych.

Aktualnie domostwa segregujące płacą 10 zł od osoby. Od 1 lipca będzie to 13 zł. W przypadku odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości, którzy nie zadeklarowali segregowania stawka wyniesie z dniem 1 lipca 26 zł od osoby.

CZO Selekt zrzesza następujące gminy: Brodnica, Czempiń, Dolsk, Dopiewo, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kaźmierz, Komorniki, Kościan, Miasto Kościan, Puszczykowo, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew, Wielichowo, Zbaszyń.

Podwyżkę opłat “Selekt” tłumaczy rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym wysokość opłaty środowiskowej, które weszło w życie z początkiem roku.

Na wzrost ceny usługi, główny wpływ ma obowiązująca od 1 stycznia 2018 zmiana Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 marca 2017 roku zmieniająca rozporządzenie w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska.

Do końca 2017 roku opłata za składowanie odpadów (przekazywana do Urzędu Marszałkowskiego) wynosiła 24,15 zł za tonę, natomiast w roku 2018 wynosi 140,00 zł za tonę, w 2019 – 170,00 zł za tonę, a w 2020 – 270,00 zł za tonę odpadów.

Pośrednią przyczyną wzrostu cen za odpady jest znaczny wzrost ilości odpadów, a co za tym idzie, większe koszty transportu i zbiórki odpadów oraz wzrost opłaty za zagospodarowanie i składowanie odpadów na składowiskach.

Wzrost opłaty za gospodarowanie odpadami nie wiąże się z koniecznością ponownego składania deklaracji przez mieszkańców oraz firmy. Każdy, indywidualnie, najpóźniej do 30 czerwca 2018 roku, otrzyma informację o wysokości stawki zgodnie ze złożoną wcześniej deklaracją.

Wszelkie informacje dotyczące zmiany stawek za odbiór odpadów komunalnych będą zamieszczone w najbliższym czasie na stronie internetowej Biura Związku: http://www.selekt.czempin.pl/

Więcej na ten temat:

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24