Magiel podsumowuje – Indywidualna wystawa prac Artura Kucharczaka “Tanatoza”.

Z końcem kwietnia 2018r. zakończyła się indywidualna wystawa prac fotograficznych Artura Kucharczaka pt. “Tanatoza”. Była ona eksponowana w sali wystawienniczej Biblioteki Publicznej w Wielichowie oraz witrynie Galerii Magiel w Wielichowie .

Wernisaż wystawy odbył się 10 marca 2018 roku o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wielichowo. Na wystawie został zaprezentowany cykl fotografii autorstwa Artura Kucharczaka, nagrodzony w konkursie – Wielkopolska Press Photo 2017 – w kategorii: Przyroda i ekologia.

Wystawę odwiedziło wielu mieszkańców zainteresowanych twórczością Kucharczaka. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów wystawy była wizyta części młodego pokolenia fotografików wywodzących się z poznańskiego środowiska fotografii związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Podczas trwania wystawy odbyły się spotkania kuratorskie, w których wzięły udział dzieci z Przedszkola Świat Bajek w Wielichowie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielichowie, oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie Polskim. Dzieci i młodzież  oprócz przybliżenia przez kuratora galerii Magiel idei wystawy, otrzymały okolicznościowe kartki pocztowe, wydane z inicjatywy autora prac, które już “poszły w świat”.

Indywidualna wystawa prac Artura Kucharczaka "Tanatoza"
Podczas otwarcia wystawy Artura Kucharczaka “Tanatoza” została zaprezentowana forma wideo – “autoprezentacji” – zrealizowana przez Artura Kucharczaka i Mikołaja Konkiewicza.  Polecamy – miłej projekcji.

Kurator Galerii Magiel – Dawid Szafrański

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24