Marihuana w Wielichowie

Wspólne działania policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim oraz z Komisariatu Policji w Rakoniewicach doprowadziły do likwidacji na terenie jednej z wielichowskich posesji niewielkiej uprawy konopii, z których wytwarzana jest marihuana.

Według informacji uzyskanych od specjalistów z Interpolu okazuje się, że z tych zaledwie kilku zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 150 działek narkotyku. Ostatecznie towar nie trafi na rynek. Niespełna 26-letniemu hodowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu grodziscy policjanci wspólnie z policjantami z Rakoniewic mając stosowne informacje oraz zgodę Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili czynności przeszukania pomieszczeń mieszkalnych na terenie jednej z wielichowskich posesji.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze wykryli kilka krzewów konopii, z których wytwarzana jest marihuana, w trakcie wzrastania. Niektóre z roślin posadzonych w donicach oraz wiadrach po różnych farbach osiągały ponad 50 cm wysokości. Do ich uprawy przyznał się niespełna 26-letni mieszkaniec tej posesji. Poinformował również policjantów, że hodowlę prowadzi od kwietnia bieżącego roku.

Wszystkie rośliny zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań wykonywanych przez funkcjonariuszy z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Młody mieszkaniec Wielichowa został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut z artykułu ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, mówiącym o nielegalnej produkcji marihuany za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z informacji uzyskanych od specjalistów z Interpolu, z zabezpieczonych roślin w fazie ich końcowego wzrostu można by wyprodukować ponad 150 działek narkotyku. Towar ten ostatecznie nie trafi na rynek.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24