Między Zieminem, a Wielichowem doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doprowadził kierowca samochodu marki VW Jetta, który w momencie wyprzedzania zderzył się lusterkami z drugim pojazdem.

Gwałtowny manewr spowodował, że kierowca volkswagena zjechał do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. Na szczęście w całym tym zdarzeniu najbardziej ucierpiały tylko pojazdy. Prędkość, złe warunki pogodowe i łamanie podstawowych zasad ruchu drogowego to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny ludzkich tragedii.

16 stycznia br. na drodze wojewódzkiej nr 312 pomiędzy Zieminem, a Wielichowem doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mimo, iż policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową, przyznają, że mogło to się skończyć znacznie poważniej.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW Jetta wyprzedzając samochód marki Renault Megane nie zachował odpowiedniej odległości i doprowadził do zderzenia się lusterkami. Podjęty manewr obronny przez kierowcę volkswagena spowodował wypadnięcie z drogi i wywrócenie pojazdu na dach.

Kierowca i podróżujący o własnych siłach opuścili pojazd. Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie elementarnych zasad w ruchu drogowym.

KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *