Mieszkańca gminy Wielichowo zabił alkohol metylowy

Do szpitala w Grodzisku Wielkopolskim w miniony czwartek trafił mieszkaniec gminy Wielichowo z podejrzeniem zatrucia alkoholem metylowym.

Mężczyzna w godzinach wieczornych zmarł. Grodziscy policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali łącznie 3 osoby oraz zabezpieczyli 65 butelek szklanych z zawartością alkoholu niewiadomego pochodzenia. Śledczy w najbliższym czasie będą ustalali gdzie ten alkohol został zakupiony. Policjanci mocno przestrzegają przed zakupem jakiegokolwiek alkoholu niewiadomego pochodzenia.

W czwartek 26 stycznia br. do szpitala powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim trafił mieszkaniec gminy Wielichowo z objawami mogącymi świadczyć o zatruciu alkoholem. Od mężczyzny została pobrana próbka krwi. Wynik z laboratorium toksykologicznego ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu jednoznacznie wskazał na wysokie stężenie alkoholu metylowego. Mężczyzna w godzinach wieczornych zmarł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania źródła przyczyny zgonu. W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze z pionu kryminalnego dokonali przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych, który mógł wcześniej zaopatrzyć zmarłego 49-latka w nieznany alkohol.

Policjanci w związku ze sprawą zatrzymali łącznie 3 osoby podejrzane oraz zabezpieczyli 65 butelek z zawartością alkoholu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze będą wyjaśniali pochodzenie tej substancji oraz  sposób wejścia w jej posiadanie.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim wyjaśniane będą wszystkie okoliczności tego zdarzenia, niemniej jednak grodziscy policjanci stanowczo  ostrzegają przed spożywaniem wysokoprocentowych alkoholi nieznanego pochodzenia – bez banderoli, oznakowania wytwórcy, miejsca ich wytworzenia. W najbliższym czasie policjanci wraz z pracownikami sanepidu skontrolują miejscowe sklepy, targowiska, stacje benzynowe i inne placówki handlowe, w których sprzedawany jest alkohol.

– zapowiada rzecznik grodziskiej komendy

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24