Nagroda, która wzbudziła emocje

Nagrodzenie nauczyciela Marka Czapli ze szkoły w Wilkowie Polskim w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku wzbudziło emocje w lokalnym środowisku.

Podczas ostatniej sesji  Rady Miejskiej, kiedy burmistrz Honorata Kozłowska złożyła sprawozdanie z działań w okresie międzysesyjnym, w którym m. in. poinformowała o tym, że uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagrody nauczycielowi, radna Jolenta Elsner powiedziała, że jest tym wyborem “zszokowana” i poprosiła o nieco więcej informacji.

Burmistrz Honorata Kozłowska nie skomentowała sprawy i poinformowała, że o zgłoszeniu nauczyciela Marka Czapli do konkursu dowiedziała się dzień przed ogłoszeniem wyników. Gmina jako organ prowadzący szkoły nie miała wpływu na ten wybór. O wskazaniu akurat tego nauczyciela zdecydowała dyrektor szkoły.

Sprawą zainteresował się dziennikarz tygodnika Na Temat Dariusz Papież, który w dzisiejszej publikacji pt. “Szok i kontrowersje wokół nagrodzonego nauczyciela” przedstawia wyniki przeprowadzonego wywiadu środowiskowego. W artykule zawarte są m. in. pozyskane przez dziennikarza informacje rodziców byłych uczniów, mieszkańców oraz stanowisko dyrektora szkoły oraz samego zainteresowanego nauczyciela.

Niżej fragment sesji do odsłuchania:

Więcej o przyznanej nagrodzie:

Marek Czapla laureatem konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24