NOC MUZEÓW W WIELICHOWIE

Galeria Magiel w Wielichowie już po raz trzeci uczestniczy w poznańskiej edycji Nocy Muzeów.

Głównym organizatorem wszystkich wydarzeń NOC MUZEÓW 2019  POZNAŃ jest Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Estrada Poznańska. 

W tym roku do współpracy w działaniach podczas tej jedynej nocy w roku, kurator galerii Dawid Szafrański zaprosił  Centrum Kultury w Wielichowie i Biblioteką Publiczną –  wspólnie  organizują kilka wydarzeń na tę „jedyną noc” .

W programie min.:  indywidualna wystawa fotografii Małgorzaty Fober  w przestrzeni Galerii Magiel, wystawa „Technika_technologia_kultura” i towarzyszące  jej warsztaty plastyczno – techniczne w przestrzeni  Magiel 2.0, jak również  otwarta dla zwiedzających  Izba Historii w Śniatach  wraz ze swoją stałą wystawą historyczną.  Tegoroczna edycja Nocy Muzeów już w sobotę 18 maja 2019r.   

Więcej o Nocy Muzeów 2019 w Poznaniu na stronie www.nocmuzeow.poznan.pl

NOC MUZEÓW W WIELICHOWIE –18.05.2019

Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie ,ul. Farna 2a, 64-050 Wielichowo,

Godz. 17:00 – 22:00

Małgorzata Fober /fotografia/ –  wernisaż 18 maj /sobota/  2019 r., godz. 17.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane prace Małgorzaty Fober  w obszarze fotografii.

Magiel 2.0, ul. Farna 9, 64-050 Wielichowo

Godz. 18:00 – 22:00

Wystawa„Technika_technologia_kultura” .W przestrzeni  „Magiel 2.0″ zaprezentowana zostanie  ekspozycja wybranych  urządzeń i sprzętów z lat 80 tych i 90 tych zeszłego stulecia w tym  min.: maszyna do pisania, odtwarzacz VHS czy epidiaskop i wiele innych. Każde z urządzeń zawierać będzie, przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wielichowo –  właściwy opis jak również  zastosowanie danego urządzenia w czasach swojej świetności. W trakcie Nocy Muzeów odbędą się również  „otwarte warsztaty plastyczno –techniczne” dla dzieci i dorosłych prowadzone przez pracownika biblioteki, oraz kuratora Galerii Magiel. Oprowadzanie: Młodszy bibliotekarz –  Ewa Szymkowiak , kurator Galerii Magiel – Dawid Szafrański

Izba Historii w Śniatach – Centrum Kultury w Wielichowie

ul. Szkolna 3, Śniaty, 64-050 Wielichowo

Godz. 18:00 – 22:00

Izba Historii w Śniatach  to  historyczna,  stała wystawa dawnych przedmiotów z regionu. Są to pamiątki patriotyczne i wojskowe, pamiątki po dawnej szkole, przedmioty domowego użytku, dawne narzędzia rolnicze, dzieła sztuki ludowej i stylizowanej na ludową. Wystawa jest usytuowana w budynku dawnej szkoły w Śniatach. Oprowadzanie: Animator – Agnieszka Słomska, Paweł Michalski  – Centrum Kultury w Wielichowie.

Organizator  – Magiel – Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie, Wydział Rzeźby Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wielichowo, Centrum Kultury w Wielichowie. Patronat – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

GM

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *