Nowa przychodnia w Wielichowie już zamknięta

Niedawno informowaliśmy,że od końca marca działa w Wielichowie nowa przychodnia. Jej otwarcie było możliwe dzięki współpracy Kormed Centrum Medyczne z gminą Wielichowo, która wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom poprawy  dostępności usług medycznych udostępniła pomieszczenia po byłym przedszkolu na urządzenie w nich gabinetów.

Nowa przychodnia w Wielichowie już otwarta

Mieszkańcy gminy Wielichowo, którzy często w swoich wypowiedziach nawiązywali do tematu niedostatecznej dostępności usług medycznych, mogli mieć powody do zadowolenia. Powstała przychodnia bowiem została dostosowana do wymogów XXI wieku. Niestety, pod koniec kwietnia, z budynku zniknęły tablice informujące o jego istnieniu, a drzwi przychodni są zamknięte.

Z prośbą o podanie przyczyn zamknięcia przychodni zwróciliśmy się do samego Kormedu.

Przychodnia zaprzestała działalności z uwagi na brak możliwości zapewnienia na stałe personelu medycznego do obsługi tej placówki. Prowadzone od wielu miesięcy poszukiwania nie dały rezultatu – nie udało nam się nawiązać współpracy z żadnym lekarzem, który byłby gotowy na stałe pracować w przychodni w Wielichowie. Ponadto, w trakcie działania przychodni, zaledwie pięciu pacjentów zdecydowało się zapisać do naszego lekarza rodzinnego. W tej sytuacji, pomimo bardzo wielu starań, jak również dużych nakładów jakie ponieśliśmy na otwarcie placówki, byliśmy zmuszeni do zamknięcia przychodni.

Pacjenci, którzy zapisali się do lekarza rodzinnego w naszej przychodni mogą dokonać wyboru innego lekarza rodzinnego w innej przychodni. Każdy pacjent może bezpłatnie dokonać zmiany lekarza rodzinnego trzy razy w roku. W związku z powyższym nie powinno to spowodować żadnych niedogodności po stronie pacjentów.

poinformował nas Robert Balcerek z Kormedu.

Co stanie się z wyremontowaną częścią budynku, nie wiadomo. Czy istnienie przychodni w Wielichowie ma sens? Może dziwić fakt, że pomimo społecznych narzekań na miejscową służbę zdrowia, do nowej przychodni zapisało się zaledwie pięciu pacjentów.

Centrum medyczne w Wielichowie od lutego 2016

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24