Objazdowa, interaktywna wystawa, czyli Naukobus w Wielichowie [video]

Wirujące krzesełko, najszybsza zjeżdżalnia, kula plazmowa, oszukaj swój słuch, trójwymiarowa układanka – ludzkie ciało, silny jak serce to tylko niektóre z ciekawostek, jakie mogli dziś zobaczyć i wypróbować wszyscy, którzy przybyli do sali gimnastycznej w Wielichowie.

Tam bowiem w poniedziałek i we wtorek można uczestniczyć w objazdowej, interaktywnej wystawie „Eksperymentuj”, która przyjechała z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przeznaczona jest ona zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wystawie towarzyszy troje animatorów, którzy objaśniają zwiedzającym działanie eksponatów i opowiadają o zjawiskach naukowych.

Uśmiechnięte buzie odwiedzających, ich zaciekawienie oraz pełne zaangażowania eksperymentowanie, najlepiej świadczą o tym, że taki rodzaj nauki im się spodobał.

Interaktywną wystawę można jeszcze obejrzeć we wtorek 25 czerwca w godz. od 8.00  do 14.00.

Zapraszamy. Naprawdę warto.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24