Odbyła się rozprawa administracyjna w Wielichowie

8 czerwca w Wielichowie odbyła się trwająca ponad dwie godziny rozprawa administracyjna, którą prowadziła Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska.

Rozprawa miała związek z planowaną przy ul Borek w Wielichowie-Wsi inwestycją. Prywatny inwestor zamierza tam zbudować kolejny kurnik. Trwa procedura związana z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tego zamierzenia.

Z drugiej strony mieszkańcy okolicznych domów obawiają się, że taka inwestycja zwiększy istniejące uciążliwości zapachowe i emisję pyłów. Mieszkańcy, w złożonej do urzędu petycji, zakwestionowali kilkanaście punktów raportu oddziaływania na środowisko dołączanego przez inwestora do wniosku o wydanie decyzji.

Burmistrz uznała, że w tej sprawie korzystnym będzie umożliwienie wypowiedzenia się stron i zainteresowanych osób w drodze rozprawy administracyjnej, która w tego typu postępowaniach nie jest obowiązkowa, ale pozwala wyjaśniać wątpliwości i szukać drogi porozumienia.

Podczas rozprawy zebrano materiał dowodowy, a decyzje określającą czy i na jakich warunkach ta inwestycja powstanie podejmie Burmistrz Wielichowa.

Inwestor chce budować kurnik, a mieszkańcy chcą czystego powietrza i spokoju. Czy uda się pogodzić te pragnienia?

Budowa budynku inwentarskiego o obsadzie 28 000 sztuk brojlerów

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24