Pewna wygrana Pieczarki

W niedzielne popołudnie 7 kwietnia br. o godzinie 14:00 Pieczarka Wielichowo rozegrała swój pierwszy mecz przed własną publicznością w rundzie rewanżowej poznańskiej B klasy grupy III.

Miejscowi podejmowali zespół ze środka tabeli, drużynę Borusji Boruja Kościelna. Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego byłego piłkarza Pieczarki Michała Kędziory.

Początkowe minuty to gra w środkowej strefie boiska bez klarownych sytuacji dla któregoś z zespołów. W 20. minucie spotkania nastąpiła strata w środkowej strefie boiska zawodnika Borusji i Pieczarka wyprowadza kontrę, po której Adam Hofman daje prowadzenie Pieczarce. Mija sześć minut i goście mają rzut wolny z okolicy pola karnego, ale strzał w wykonaniu piłkarza z Borui minimalnie mija prawe spojenie bramki Pieczarki. Minutę później jest rzut rożny dla Pieczarki. Dośrodkowanie w pole karne i trącenie piłki, która znajduje drogę do bramki przez Piotra Idziejczaka daje w 27. minucie prowadzenie Pieczarce 2:0. Zawodnicy obu zespołów wyczekiwali gwizdka kończącego pierwszą część spotkania, ale to właśnie wtedy Pieczarka przeprowadza akcję, po której Piotr Zwiernik podwyższa prowadzenie na 3:0. Sędzie nie pozwala już wznowić gry i odgwizduje koniec pierwszej połowy niedzielnego spotkania.

Druga połowa i wysokie prowadzenie Pieczarki pozwala na uspokojenie gry przez miejscowych, ale w 60 minucie spotkania po faulu Roberta Misiornego sędzia wskazuje na punkt 11. metra, co oznacza rzut karny dla gości. Strzał piłkarza Borusji ląduje w bramce i jest 3:1 dla Pieczarki. Strata bramki nie wpłynęła źle na grę Pieczarki, a akcja gospodarzy i strzał Adama Hofmana pozwolił na zdobycie drugiej bramki w meczu i podwyższenie prowadzenia na 4:1. Do końcowego gwizdka sędziego nie udało się już żadnemu z zespołów zdobyć bramki i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pieczarki 4:1, co tym samym pozwoliło zespołowi z Wielichowa pozostać na drugim miejscu w tabeli.