Pieczarka Wielichowo przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.

W niedzielę 5 sierpnia br. zawodnicy Pieczarki Wielichowo rozegrali swoje drugie spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019. Po rocznej tułaczce po boiskach w innych miejscowościach wielichowianie mogą wreszcie rozgrywać mecze na własnym stadionie.

Czy do końca idealnym? Niestety nie. Sucha trawa i twarda murawa nie ułatwiajągry, ale o optymalne rozwiązanie trudno. Raz stoi woda, a innym razem jest tak sucho, że soczysta trawa nabiera słomkowego koloru.

Wracamy do piłkarskich emocji. Pierwsze spotkanie kontrolne Pieczarka rozegrała w sobotę 28 lipca na własnym boisku. Pokonała HKS Odlew Poznań 3:2.

Powered by flickr embed.
W drugim meczu w ramach przygotowań do sezonu rywalami drużyny z Wielichowa byli piłkarze Jastrzębia Rudniki. Mecz początkowo był spokojny. W 34. minucie spotkania rywale oddali na tyle mocny strzał na bramkę Pieczarki, że interwencja bramkarza na niewiele się zdała. Futbolówka wylądowała w bramce, a goście objęli prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej części spotkania to ataki Pieczarki. Trzy minuty po wznowieniu gry Adam Hoffman pewnym strzałem po ziemi doprowadza do wyrównania. Mija kolejne siedem minut i jest już 2:1 dla Pieczarki. tym razem na listę strzelców wpisuje się Damian Skrzypczak. Goście ledwo otrząsnęli się po stracie drugiej bramki, a po niecałej minucie bramkę strzela Damian Włodarczak, dając Pieczarce prowadzenie różnicą dwóch bramek.

Lekkie rozluźnienie spowodowało stworzenie sytuacji przez gości w 59 minucie. Dała im ona upragnionego gola i tym samym zmniejszyła prowadzenie Pieczarki do 3:2. Kolejne akcje nie przyniosły zmiany rezultatu i Pieczarka wygrywa drugi mecz kontrolny 3:2.

Pierwszy mecz o punkty Pieczarki zaplanowany jest na 25-26 sierpnia. W tej chwili nie wiadomo jeszcze z kim i gdzie.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *