Pieczarka Wielichowo udanie rozpoczyna nowy sezon.

W słoneczne niedzielne popołudnie 26 sierpnia br. o godzinie 14:00. piłkarze Pieczarki Wielichowo, którzy występują w poznańskiej B klasie gr. 3, rozegrali pierwsze spotkanie w sezonie 2018/2019 przed własną publicznością. Rywalami Pieczarki był drugi zespół Płomienia Przyprostynia.

Spragnieni kibice po letniej przerwie liczyli na udany występ swoich ulubieńców na inaugurację sezonu.

W mecz znakomicie wchodzą piłkarze Pieczarki, bo już w drugiej minucie po faulu na Damianie Włodarczaku w narożniku boiska gospodarze wykonują rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne, bramkarz gości odbija piłkę, ale tak niefortunnie, że trafia ona w Szymona Nowaka i Pieczarka wychodzi na prowadzenie 1:0. Kibice jeszcze na dobre nie ochłonęli po szybko zdobytej bramce na 1:0, a ponownie cieszą się z bramki, która dała prowadzenie 2:0. Tym razem za faul w polu karnym sędzina spotkania dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Damian Włodarczak. Prowadzenie 2:0 dodaje pewności w grze Pieczarki. W 38. minucie spotkania Pieczarka mogła już prowadzić 4:0, ale swoje stuprocentowe szanse marnują Damian Włodarczak, który otrzymuje podanie na szesnastym metrze i mając przed sobą tylko bramkarza, posyła piłkę obok prawego słupka bramkarza, a chwilę później Dariusz Śledź, który z trzeciego metra posyła piłkę nad poprzeczką bramki gości, po akcji z lewej strony boiska i precyzyjnym dograniu do niego w pole karne przez Pawła Przewoźnego.

Chwilę później podanie mijające linię obrony gości i do piłki dochodzi Paweł Przewoźny, który przenosząc piłkę nad wychodzącym bramkarzem, podwyższa prowadzenie Pieczarki i jest już 3:0. Do przerwy wynik nie ulega zmianie i po bardzo dobrej pierwszej połowie gospodarze prowadzą 3:0.

Przerwa motywująco podziałała na zawodników Płomienia, którzy w 54. minucie po błędzie w linii obrony gospodarzy zdobywają bramkę zmniejszającą prowadzenie Pieczarki. Piłkarze gości grają wyżej, chcą tym samym zmusić do błędu defensywę gospodarzy. Bardziej ofensywna gra Płomienia przynosi upragnioną bramkę w 80. minucie spotkania, gdzie po rzucie rożnym piłka zostaje wybita na wysokość 20 metra, a ta trafia na nogę zawodnika Płomienia i strzał nie daje szans na obronę Paszkowskiemu. Wynik 3:2 dla Pieczarki na dziesięć minut przed końcem zapowiadał bardzo ciekawą końcówkę meczu. Druga połowa w wykonaniu Pieczarki była zdecydowanie gorsza niż pierwsza część spotkania, ale mimo to po gwizdku kończącym mecz to Pieczarka zgarnia 3 punkty w niedzielnym meczu.

Kliknij strzałkę, aby zobaczyć zdjęcia:

Wielichowo20180826

Pieczarka Wielichowo grała w składzie:

Wojciech Paszkowski, Szymon Nowak, Piotr Idziejczak, Daniel Idziejczak,  Hubert Bednarczyk, Dariusz Śledź, Piotr Zwiernik, Bartłomiej Kątny, Damian Włodarczak, Marek Misiorny, Paweł Przewoźny, Tomasz Dryka, Bartosz Dodat, Bartosz Misiorny, Filip Sobański, Hubert Walkowiak.

Płomień II Przyprostynia grał w składzie:

Aleksander Rząd, Łukasz Adamczak, Przemysław Borkowski, Damian Gaweł, Tomasz Tomiak, Bartosz Sobiak, Martin Mataczyna, Kacper Odrobny, Dawid Seifert, Krzysztof Woźniak, Rafał Kędzierzyński, Paweł Szott.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *