Pieczarka Wielichowo udanie rozpoczyna nowy sezon.

W słoneczne niedzielne popołudnie 26 sierpnia br. o godzinie 14:00. piłkarze Pieczarki Wielichowo, którzy występują w poznańskiej B klasie gr. 3, rozegrali pierwsze spotkanie w sezonie 2018/2019 przed własną publicznością. Rywalami Pieczarki był drugi zespół Płomienia Przyprostynia.

Spragnieni kibice po letniej przerwie liczyli na udany występ swoich ulubieńców na inaugurację sezonu.

W mecz znakomicie wchodzą piłkarze Pieczarki, bo już w drugiej minucie po faulu na Damianie Włodarczaku w narożniku boiska gospodarze wykonują rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne, bramkarz gości odbija piłkę, ale tak niefortunnie, że trafia ona w Szymona Nowaka i Pieczarka wychodzi na prowadzenie 1:0. Kibice jeszcze na dobre nie ochłonęli po szybko zdobytej bramce na 1:0, a ponownie cieszą się z bramki, która dała prowadzenie 2:0. Tym razem za faul w polu karnym sędzina spotkania dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Damian Włodarczak. Prowadzenie 2:0 dodaje pewności w grze Pieczarki. W 38. minucie spotkania Pieczarka mogła już prowadzić 4:0, ale swoje stuprocentowe szanse marnują Damian Włodarczak, który otrzymuje podanie na szesnastym metrze i mając przed sobą tylko bramkarza, posyła piłkę obok prawego słupka bramkarza, a chwilę później Dariusz Śledź, który z trzeciego metra posyła piłkę nad poprzeczką bramki gości, po akcji z lewej strony boiska i precyzyjnym dograniu do niego w pole karne przez Pawła Przewoźnego.

Chwilę później podanie mijające linię obrony gości i do piłki dochodzi Paweł Przewoźny, który przenosząc piłkę nad wychodzącym bramkarzem, podwyższa prowadzenie Pieczarki i jest już 3:0. Do przerwy wynik nie ulega zmianie i po bardzo dobrej pierwszej połowie gospodarze prowadzą 3:0.

Przerwa motywująco podziałała na zawodników Płomienia, którzy w 54. minucie po błędzie w linii obrony gospodarzy zdobywają bramkę zmniejszającą prowadzenie Pieczarki. Piłkarze gości grają wyżej, chcą tym samym zmusić do błędu defensywę gospodarzy. Bardziej ofensywna gra Płomienia przynosi upragnioną bramkę w 80. minucie spotkania, gdzie po rzucie rożnym piłka zostaje wybita na wysokość 20 metra, a ta trafia na nogę zawodnika Płomienia i strzał nie daje szans na obronę Paszkowskiemu. Wynik 3:2 dla Pieczarki na dziesięć minut przed końcem zapowiadał bardzo ciekawą końcówkę meczu. Druga połowa w wykonaniu Pieczarki była zdecydowanie gorsza niż pierwsza część spotkania, ale mimo to po gwizdku kończącym mecz to Pieczarka zgarnia 3 punkty w niedzielnym meczu.