Pieczarka Wielichowo zaliczyła udany start w A klasie

Inauguracja nowego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej wypadła bardzo udanie, po dobrym meczu pokonaliśmy drużynę Karpika Kapanica 2:0, obydwie bramki strzelił Adam Hofman.

-przekazał po meczu Prezes LKP Pieczarka Bartłomiej Kątny

W pierwszej połowie meczu osiągnęliśmy dużą przewagę nad przeciwnikiem, mieliśmy wiele okazji bramkowych i strzeleckich, ale w decydującym momencie brakowało dokładności i skuteczności, ale na szczęście udało się strzelić bramkę i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0. W drugiej połowie gra wyraźnie się wyrównała, toczyła się głównie w środku pola. Po jednej z akcji faulowany w polu karnym był Damian Włodarczak, rzut karny dla Pieczarki, który został wykorzystany pewnym strzałem w prawy górny róg przez Adama Hofmana, prowadzimy 2:0. Do końca meczu każda z drużyn stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, ale bramkarze byli dzisiaj w bardzo dobrej dyspozycji i wynik nie uległ już zmianie.

Po udanej inauguracji z optymizmem patrzę na dalszą część sezonu i mam nadzieję, że utrzymanie się w klasie A jest w zasięgu Pieczarki. Za tydzień w sobotę czeka nas ciężki mecz w Michorzewie z miejscowym Huraganem, ostatnio graliśmy z tym przeciwnikiem 3 lata temu w klasie B, tamtejsze wyniki lepiej przemilczeć, myślę że tym razem będzie lepiej.