Pieczarka Wielichowo żegna się z A klasą

Tegoroczne rozgrywki Pieczarka Wielichowo grająca w A klasie III grupie poznańskiej zakończyła na trzynastym miejscu, co oznaczało spadek do najniższej klasy rozgrywek, czyli klasy B.

Bezpośrednio po awansie w sezonie 2013/2014 Pieczarka zajęła bardzo dobre 7. miejsce. Można było optymistycznie patrzeć w przyszłość. Dobra gra i zaangażowanie zarządu wskazywały, że Pieczarka może walczyć o najwyższe lokaty w A klasie. Sezon 2014/2015 to jak w przysłowiu “kwiecień plecień bo przeplata”. Było dużo dobrej gry, ale trafiały się również słabsze spotkania. Ostatecznie Pieczarka uplasowała się na miejscu 10.

Kolejne rozgrywki Pieczarka rozpoczyna od minimalnej porażki 2:1 z Orłem Granowo. Później wchodzi już we właściwy rytm. Na koniec pierwszej rundy sezonu 2015/2016 Pieczarka zgromadziła 12 punktów z trzema wygranymi i trzema remisami na koncie. Wynik nie był najgorszy, mimo to zdecydowano się na zmianę trenera. Zespół objął bardzo doświadczony Włodzimierz Bajer.

Zmiana miała przynieść jeszcze lepsze wyniki, a w rezultacie Pieczarka pod wodzą Bajera zdobyła 1 punkt z zespołem LZS Wronczyn (1:1). W dwóch ostatnich spotkaniach na ławce trenerskiej nie było już Włodzimierza Bajera, a Pieczarka zdobyła 4 punkty, remisując przed własną publicznością z Promieniem Opalenica 2:2 i wygrywając na wyjeździe z zespołem Huraganu Łomnica 5:2. Nasuwa się pytanie, czy na szczeblu A klasy jest sens zatrudniania szkoleniowców z odległego Poznania?

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24