Pieczarka wygrywa z Orłem Rostarzewo

W dziewiętnastej kolejce poznańskiej B klasy zmierzyły się drużyny Pieczarki Wielichowo i Orła Rostarzewo. We wtorkowe popołudnie 1 maja o 14,00 zespoły przystąpiły do rywalizacji na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Gospodarzem meczu była drużyna z Wielichowa.

Pomimo, że gospodarzami spotkania byli zawodnicy Pieczarki Wielichowo to faworytem meczu był wyżej notowany w tabeli zespół z Rostarzewa.

Sędzia rozpoczyna spotkanie i pierwszą akcję przeprowadzają gospodarze. Podanie za linię obrony trafia pod nogi Pawła Przewoźnego. Ten wychodzi sam na sam z bramkarzem Orła Tomaszem Wojtkowiakiem, ale mijając bramkarza, wypuszcza sobie piłkę zbyt mocno i nie było już okazji do oddania celnego strzału, a dośrodkowanie w pole karne było na tyle słabe, że trafiło pod nogi obrońców Orła.

W 8. minucie błąd w obronie Pieczarki popełnia Daniel Idziejczak, ale strzał zawodnika Orała Tymoteusza Konopki jest bardzo niecelny. Kolejną dogodną sytuację Orzeł ma w 22. minucie, kiedy Łukasz Banach zagrywa idealnie na wolne pole do Cezarego Siejka, lecz ten w dogodnej sytuacji posyła piłkę obok bramki Pieczarki.

W odpowiedzi Pieczarka przeprowadza akcję. Tym razem strzał Damiana Włodarczaka w polu karnym Orła zostaje zablokowany. Nadchodzi 28 minuta meczu. Piłka trafia pod nogi znajdującego się w polu karnym Orła, Roberta Misiornego, a ten strzelając w światło bramki, umieszcza piłkę w siatce, dając drużynie Pieczarki, prowadzenie 1:0.

W 37. minucie Orzeł przeprowadza akcję lewą stroną boiska. Dośrodkowanie Cezarego Siejka w pole karne Pieczarki  jest na tyle dokładne, że przy asyście obrońcy i bramkarza Pieczarki, Piotr Konopka umieszcza piłkę w siatce gospodarzy i jest remis 1:1.

Radość ze zdobycia wyrównującej bramki wśród piłkarzy Orła nie trwała zbyt długo. W 39. minucie próba dośrodkowania w pole karne Pawła Przewoźnego jest na tyle skuteczna, że zaskakuje bramkarza Orła i piłka trafia „za kołnierz” Tomasza Wojtkowiaka. Pieczarka ponownie wychodzi na prowadzenie, a rezultat 2:1 utrzymuje się do przerwy.

Druga połowa to już w większości gra w środkowej części boiska bez dogodnych sytuacji do zdobycia bramki dla któregoś z zespołów. Po 90. minutach gry przy wyniku 2:1 dla Pieczarki sędzia kończy wtorkowe spotkanie.

Pieczarka skład: Wojciech Paszkowski, Szymon Nowak, Piotr Idziejczak, Daniel Idziejczak, Hubert Bednarczyk, Bartłomiej Kątny, Damian Włodarczak, Bartosz Misiorny, Michał Kędziora, Paweł Przewoźny, Robert Misiorny, Dariusz Śledź, Tomasz Dryka, Filip Sobański, Artur Gawron, Rafał Piątek.

Orzeł skład:Tomasz Wojtkowiak, Piotr Konopka, Łukasz Banach, Szymon Bartkowiak, Przmysław Markiewicz, Cezary Siejek, Tymoteusz Konopka, Arkadiusz Gromek, Jakub Leśniewski, Paweł Przybyła, Adrian Tobota, Rafał Kostrzewski, Jarosław Wilk, Dawid Sienkiewicz, Hubert Konipka, Michał Kowala, Patryk Kujawa, Bartosz Banach.