Policja powiatów wolsztyńskiego i grodziskiego w latach 1978-2018

Historię Policji Ziemi Wolsztyńskiej i Grodziskiej w ostatnim półwieczu przedstawia wystawa otwarta w miniony piątek w siedzibie wolsztyńskich funkcjonariuszy.

Na ekspozycji zaprezentowane zostały liczne zdjęcia i dokumenty, a także elementy wyposażenia i przedmioty codziennego użytku. Jako pierwsi okazję do obejrzenia ekspozycji mieli seniorzy Wolsztyna i okolic.

Wystawę „Policja powiatów wolsztyńskiego i grodziskiego w latach 1978-2018″ zorganizowała KPP w Wolsztynie. Ekspozycja wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Na wystawie pokazane zostały zbiory KPP w Wolsztynie i Grodzisku Wlkp., a także czynnych i emerytowanych policjantów służących w obu jednostkach.

Na ekspozycję złożyły się między innymi fotografie przedstawiające budynek wolsztyńskiej jednostki w okresie przedwojennym, gdy mieścił się w nim hotel Polonia, podczas jej rozbudowy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jak również w trakcie termomodernizacji i remontu przeprowadzonego na początku XXI wieku.

Zainteresowaniem oglądających cieszyła się również kronika jednostki prowadzona na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, w której opisane zostało życie jednostki zarówno w warstwie dotyczącej służby, jak i działań pozasłużbowych, skupionych na integracji funkcjonariuszy oraz ich rodzin.

Pośród eksponatów nie zabrakło tablic urzędowych i godeł umieszczanych na budynkach oraz – co oczywiste – przedmiotów używanych przez funkcjonariuszy podczas służby, środków łączności i dystynkcji.

Źródło: Policja Wolsztyn

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24