Porażka koszykarzy z BC Sieraków

W sobotę 21 stycznia zespół koszykarzy rocznika 2004 udał się na mecz rewanżowy do Sierakowa. Spotkanie to miało wyłonić zwycięzcę grupy A w kategorii młodzik młodszy wielkopolskiej ligi koszykówki. Do tego meczu nasz zespół przystępował z sześciopunktową zaliczką, gdyż pierwszy mecz w Wielichowie wygraliśmy po dogrywce sześcioma punktami. Nasze spotkania zawsze należą do bardzo zaciętych.

Pierwszą kwartę przegrywamy 10-9. Wykorzystujemy w niej naszego wysokiego zawodnika przez którego gramy większość akcji i osiągamy kilku punktową przewagę. Jednak po wejsciu drugiej piątki paserelli zaczynają się problemy z wyprowadzeniem piłki i przeciwnicy doganiają nas i obejmują jedno punktowe prowadzenie.

W drugiej kwarcie wszystko przebiega podobnie, wynik remisowy utrzymuje się do połowy kwarty ale druga piątka paserelli zaczyna kompletnie sobie nie radzić z wyprowazdeniem piłki, mnożą się straty, przeciwnicy skrzętnie to wykorzystują. Połowa spotkania kończy się wynikiem 33-24 dla Sierakowa a samą drugą kwartę przegrywamy 23-15.

Trzecią kwartę zagraliśmy lepiej, opanowaliśmy problemy z wyprowadzeniem piłki, lepiej zagraliśmy w ataku. Dzięki temu tą kwartę wygrywamy 16-12 i niwelujemy przewagę do 5 punktów.

Czwarta kwarta zaczyna się wynikiem 40-45 dla Sierakowa ale taka różnica daję nam jeszcze w dwumeczu zwycięstwo. Nic nie zapowiadało tego, że tą kwartę przegramy 26-9 i spotkanie 71-49. Nie potrafiliśmy zagrać skutecznie w ataku a co gorsza komplatnie nie broniliśmy. Przeciwnicy zagrali fenomenalnie w ataku i bardzo dobrze w obronie. Trafili sporo rzutów z półdystansu na bardzo wysokim procencie, dobrze rozgrwali akcję pick and roll, obsługując kolegów dobrymi podaniami. Zespołowi z Sierakowa należą się zasłużone gratulacje.

Niestety taki rozmiar porażki powoduje, że nie mamy już praktycznie szans na mistrzostwo wielikopolski w tym sezonie, pozostaje walka o drugie miejsce.

BC Sieraków – ZS Wielichowo 71 – 49

ZS Wielichowo: J.Bereszyński 19, I.Girus 7, A. Banach 6, J. Rosolski 6, P. Glinka 5, O. Szydlik 2, K.Zarabski 2, C. Zarabski 1, A. Szymanuszka 1, D. Koterwa, K. Skotnicki.

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24