Potrzebny jest symbol i wsparcie finansowe imprezy

Radna Jolenta Elsner zaapelowała do burmistrza i radnych miasta i gminy Wielichowo, aby na organizowane w przyszłym roku XX – jubileuszowe Święto Pieczarki w Wielichowie, zwiększyć dotację z budżetu gminy. Dofinansowanie na obecnym poziomie – ok. 40 tys. jest zdaniem radnej zbyt niskie, aby zrobić święto na odpowiednim poziomie.

Święto pieczarki kosztowało w tym roku nieco ponad 100 tys. z czego 40 tys. pochodziło z budżetu gminy. Pozostała część pochodzi od darczyńców i z budżetu Centrum Kultury.

Gmina złożyła wniosek do Stowarzyszenia Leader na dofinansowanie 20 Święta Pieczarki kwotą 50 tys. złotych odpowiedział burmistrz Adam Łaniecki. Nie wiadomo jeszcze czy wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie.

Kolejnym pomysłem radnej jest zorganizowanie konkursu na projekt pieczarkowej rzeźby. Miałaby ona stanąć w widocznym miejscu miasta, aby przyjeżdżający zapamiętali Wielichowo dzięki temu symbolowi i kojarzyli miasto z pieczarką.

Chociaż pomysł został rzucony pół roku temu, do chwili obecnej nie wiadomo czy i kiedy taki konkurs zostanie zorganizowany.

Wypowiedzi na ten temat można posłuchac niżej:

[powerpress]

na zdjęciu – radna Jolenta Elsner podczas obrad

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24