Pożar w Gradowicach. Gmina uruchomiła specjalne konto.

16 lutego 2018 roku o godz. 10.03 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Grodzisku Wielkopolskim przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Gradowicach.

Załogi pierwszych przybyłych na miejsce zastępów ustaliły, że płonie parter wolnostojącego budynku mieszkalnego. Pożar w jednorodzinnym budynku obejmował trzy pomieszczenia mieszkalne. Na zewnątrz przebywała jedna z mieszkanek, która była silnie zdenerwowana zdarzeniem. Istniało podejrzenie jej podtrucia.

Podjęte działania ratownicze miały na celu udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podjęcie działań gaśniczych wraz z przeszukaniem pomieszczeń oraz niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się pożaru zarówno na kolejne pomieszczenia jak i na palny strop, poddasze i dach.

W działaniach wzięło udział łącznie 7 pojazdów ratowniczych z OSP Rakoniewice, OSP Wielichowo i JRG w Grodzisku Wlkp. Strażacy współdziałali też na miejscu z pogotowiem energetycznym, policją, zespołem ratownictwa medycznego. Na miejsce przybyli burmistrz gminy, przedstawiciele opieki społecznej, Komendant Powiatowy PSP.

Działania zakończono krótko przed godz. 12. Spaleniu uległy trzy pomieszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem. Strażacy uratowali jeden pokój, drewniany strop, konstrukcję dachu wraz pokryciem.

 

Źródło informacji: PSP Grodzisk Wlkp., Rakoniewice 112

Gmina utworzyła specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze na pomoc dla rodziny z Gradowic poszkodowanej w pożarze w dniu 16 lutego 2018 r. Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie zniszczonego domu.

Nr konta BS o/ Wielichowo 08 9063 0008 0010 0100 0169 0019

-poinformowała burmistrz Honorata Kozłowska, dziękując jednocześnie wszystkim za okazane wsparcie.

Źródło: wielichowo.pl

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24