Poznań Art week w Wielichowie – Magiel Galeria Sztuki Współczesnej

Serdecznie zapraszamy Państwa do czynnego uczestnictwa w poznańskim tygodniu sztuki – Poznań Art Week.

Będzie to tydzień zaplanowany przez Uniwersytet Artystyczny, Miejskie Galerie UAP wraz z kilkunastoma innymi miejscami sztuki z całego Poznania i okolic w tym Magiel – Galerie Sztuki Współczesnej w Wielichowie.

Aktualnie prezentowana wystawa prac Jarosława Boguckiego /rzeźba hologram/ została włączona do programu Poznań Art Week. /czas trwania wystawy 6.05 – 05.06.2017/
Więcej informacji o poznańskim tygodniu sztuki
http://www.poznanartweek.com/

Serdecznie zapraszam, kurator Galerii Magiel w Wielichowie, Dawid Szafrański

Poniżej podajemy godziny otwarcia galerii Magiel podczas POZNANARTWEEK
Magiel Galeria Sztuki Współczesnej ul. Generała Karola Świerczewskiego 2a 64-050 Wielichowo

2.06.17 – Piątek 10:00 – 14:30
3.06.17 – Sobota 16:00 – 18:30
4.06.17 – Niedziela 16:00 – 18:30
5.06.17 – Poniedziałek 12:00 – 14:30

https://www.facebook.com/GaleriaMagiel/

POZNANARTWEEK 1 – 7.06.2017

Poznań Art Week, który debiutuje na początku czerwca 2017, obrał sobie za idiom „retusz” w kontekście wzmacniania tego co wyblakłe i przywracania dawnej energii. Będzie to tydzień zaplanowany przez Uniwersytet Artystyczny, Miejskie Galerie UAP wraz z kilkunastoma innymi miejscami sztuki z całego Poznania. Punktem wyjścia dla organizatorów stało się wyretuszowane myślenie o dynamice Poznania – zamiast opustoszałego miasta widzą coraz więcej aktywnych punktów związanych z kulturą, zamiast przestoju zauważają odradzający się twórczy ferment dyskusji, która motywuje do weryfikacji rzeczywistości.

Inicjatywa Poznań Art Week zrodziła się na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, który organizuje jak co roku w pierwszych dniach czerwca Wystawę Końcoworoczną, otwierając dla publiczności pod koniec roku akademickiego dorobek studentów z ponad 140 pracowni uniwersyteckich. Wystawa w tym roku odbywa się właśnie pod hasłem poznańskiego tygodnia sztuki – Poznań Art Week.

Energia powstająca podczas wymiany poglądów w ramach Wystawy Końcoworocznej, artystyczne poruszenie jakie wynika z konfrontacji między studentami a miastem i podsumowanie praktyk dydaktycznych z ostatniego roku sprawiły, że Poznań Art Week stał się realnym projektem dla całego Poznania.

Galerie i artyści zaproszeni do włączenia się w Retusz przez cały pierwszy tydzień czerwca będą działać według swojego planu, ale w świetle nowego spojrzenia. W ramach Poznań Art Week aktywnie będą udzielać się m.in. Galeria Piekary, Galeria EGO, Galeria Miejska Arsenał oraz miejsca, które niedawno weszły na scenę poznańskiej kultury, jak na przykład Miejskie Galerie UAP, Rodríguez Gallery, Assembly Gallery, FWD:, Czytelnia / pracownia Ostrøv, Galeria 9/10 itd.

Na wystawach znajdą się m.in.:

prace uznanych polskich artystów takich jak Robert Kuśmirowski, Zbigniew Libera, Krzysztof Wodiczko, Ryszard Grzyb, Grzegorz Marszałek, Eugeniusz Skorwider, Izabela Gustowska (Duża scena UAP, Galeria EGO, Galeria 9/10);

prace artystów z całego świata: Hiszpania, Japonia, Tajwan, Wietnam, Korea Południowa, Słowenia, Wielka Brytania, Rosja (Curators’ Lab, R20, Rodríguez Gallery) prace młodych, ale już rozpoznawalnych na polskiej scenie artystycznej twórców, a także prace studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prezentujących swój tegoroczny dorobek powstały w ponad 140 pracowniach UAP w roku akademickim 2016/2017.

Poznań Art Week nie ogranicza swojego zakresu tylko do pokazów sztuki. Będzie to też czas wydarzeń muzycznych zorganizowanych na dziedzińcu UAP oraz w przestrzeni koncertowej LAS na OFF Garbary, gdzie odbędzie się m.in. koncert zespołu Slalom oraz formacji Föllakzoid z Chile. Tydzień sztuki ma być przede wszystkim okresem spotkań i wymiany poglądów, dlatego w programie znalazł się też przegląd portfolio Behance oraz portfolio reviews z udziałem galerzystów i kuratorów. Już podczas pierwszej edycji Poznań Art Week wychodzi poza granice miasta – wspólnie z Robertem Kuśmirowskim zapraszamy w ostatni dzień do miejscowości Owińska, aby doświadczyć działań artystycznych, których celem jest ukazanie procesu zniszczenia zbiorów, przedmiotów i miejsc, depozytów myśli i mądrości osób, a także utraty pewnego dziedzictwa i dokonań ludzkości na przestrzeni lat.

Miejsca:
Curators’ Lab UAP
Czytelnia / pracownia Ostrøv
Duża scena UAP
FWD:
Galeria 9/10
Galeria Artykwariat
Assembly Gallery
Galeria Design UAP
Galeria EGO
Galeria Łęctwo
Galeria Miejska Arsenał
Galeria na dziedzińcu Starego Browaru
Galeria Piekary
Galeria R20
Galeria Raczej
Galeria Rotunda
Galeria :Skala
LAS
Magiel Galeria Sztuki Współczesnej (Wielichowo)
Nowa (pod auspicjami Stowarzyszenia Twórczego NOWA NOWA)
Rodríguez Gallery
Św. Marcin 49
TAK
Uniwersytet Artystyczny (Budynki A, B, C, D, E, F, G oraz Atrium)
wieś Owińska (były Zakład Psychiatryczny w Owińskach koło Poznania)
Zemsta

Magiel Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie
ul. Generała Karola Świerczewskiego 2a
64-050 Wielichowo
https://www.facebook.com/GaleriaMagiel/

Patronat

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Patronat honorowy

Burmistrz Wielichowa – Honorata Kozłowska

Gminna Spółdzielnia “Samopomoc chłopska” Wielichowo

Partner
Centrum Kultury w Wielichowie

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24