Prochy: zatrzymano złodzieja drzew

Złodziej, który wyrwał z korzeniami 9 drzew rosnących wzdłuż rowu melioracyjnego w Prochach, został zatrzymany przez rakoniewickich policjantów.

Drzewa były własnością gminy Wielichowo. Na terenie posesji 46-letniego mężczyzny policjanci wraz z urzędnikami odkryli przyczepę z zawartością sporej ilości drzew.

Straty poniesione przez gminę wstępnie wyceniono na kilkaset złotych. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut, za który grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim

Do zdarzenia doszło 28 stycznia. Rakoniewiccy policjanci zostali zawiadomieni o zuchwałej kradzieży 9 sztuk wieloletnich drzew rosnących przy jednym z rowów melioracyjnych w Prochach. W toku podjętych czynności okazało się, że sprawcą tej kradzieży jest 46-letni mieszkaniec gminy.

Na terenie posesji tego mężczyzny policjanci wraz z urzędnikami ujawnili przyczepę ciągnikową wypełnioną po brzegi świeżo wyrwanymi z korzeniami drzewami. Specjaliści z wielichowskiego urzędu ustalili, że drzewa należą do gatunku olchy czarnej, a zmierzona objętość niektórych z tych drzew przekraczała nawet ponad 1 metr.

Szkody poniesione przez gminę wstępnie wyceniono na kilkaset złotych. Rakoniewiccy policjanci wykonali szereg czynności procesowych w tej sprawie, wykonując między innymi oględziny drzew jak i miejsce ich kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co zgodnie z obowiązującym prawem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *