Radny mówi o niegospodarności w oświacie

Radny Stanisław Marciniak podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej Wielichowa zwrócił uwagę na fakt, że w Wilkowie Polskim utworzono składający się z kilkorga dzieci odział klasy VII szkoły podstawowej. Jest to niegospodarne, zauważył radny.

Oddział w Wilkowie Polskim trzeba finansować, a nie trzeba by było tego robić, gdyby wszyscy rodzice dostosowali się do uchwały Rady Gminy. Intencją uchwały podjętej przy okazji reformy edukacji było nauczanie dzieci z klas siódmych i ósmych w Wielichowie. Cześć rodziców z Wilkowa Polskiego zdecydowała jednak, że ich dzieci będą kontynuować naukę w miejscowej szkole.

Radny poszedł w swojej wypowiedzi nawet o krok dalej, zastanawiając się nad kwestią finansowania w tej sytuacji boiska ogólnodostępnego w Wilkowie Polskim.

Na wypowiedź radnego Marciniaka zareagowała burmistrz Honorata Kozłowska, mówiąc, że nie na wszystko gmina ma wpływ. Rodzice uczniów klas siódmych, którzy rozpoczęli naukę w Wilkowie Polskim, nie kierują się potrzebą zrozumienia czy coś jest gospodarne czy nie. Podkreśliła też, że nie jest właściwym pozbawianie Wilkowa boiska ogólnodostępnego, z tego powodu, że kilku rodziców podjęło decyzję, że ich dzieci będą uczyć się w Wilkowie Polskim, a nie w Wielichowie. Burmistrz podkreśliła, że chaos w oświacie powstały w wyniku zmian zaskoczył nawet kuratorium nadzorujące, a cóż dopiero mówić o gminie. Powiedziała również, że przed radnymi wciąż stoją ważne decyzje dotyczące oświaty w gminie.

Więcej w wypowiedzi burmistrz zarejestrowanej w trakcie sesji.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24