II rajd dla ścieżki i dla zdrowia

1 maja wyruszy II rajd rowerowy na trasie Wielichowo – Śniaty (wieża widokowa Winnica) – Wielichowo. Ideą, która przyświeca organizatorom jest wsparcie inicjatywy budowy ścieżki rowerowej z Wielichowa do Śniat oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wielichowo oraz Gmin sąsiednich!

Liczymy na Państwa wsparcie dla inicjatywy oraz wzięcie udziału w II Rajdzie dla ścieżki i zdrowia, który odbędzie się 1 maja 2019 roku.
Główna część trasy rajdu będzie przebiegać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 312,  gdzie brakuje odcinka ścieżki rowerowej między Wielichowem, a Śniatami. Wykonanie tego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w gminie Wielichowo.
Warto dodać, że natężenie ruchu na odcinku Wielichowo – Czacz osiąga blisko 3000 pojazdów na dobę (dane wg pomiarów GDDKiA z 2015 roku). Ilość pojazdów każdego roku wzrasta, więc już jest na pewno przekroczona ilość 3000 pojazdów.

Głównym organizatorem rajdu jest Centrum Kultury w Wielichowie,a poza tym organizatorami są Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Zieminie i Śniatach, Sołectwo Ziemin, LOK Sekcja Motocyklowa w Wielichowie, OSP Wielichowo, Urząd Miejski w Wielichowie. Patronat nad rajdem poraz drugi objęła Pani Honorata Kozłowska – Burmistrz Wielichowa. 
Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje oraz wspaniałą atmosferę. Zapisy osobiście w Centrum Kultury w Wielichowie do dnia 26 kwietnia 2019 roku.
Ilość miejsc ograniczona, więc prosimy nie zwlekać z zapisem.

-zachęca Dariusz Kryszak, członek Rady Sołeckiej w Zieminie

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *