Rajd na podsumowanie Roku F. Ratajczaka

Wiele emocji i wrażeń doświadczyli uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie: Zuzanna Brembor, Edyta Gruszkiewicz, Weronika Weis, Wiktoria Wróbel, Krystian Bołtuć, Oskar Szydlik i Kamil Wojciechowski wraz z opiekunem Joanną Wróbel – Szałą uczestnicząc, w dniach od 2 do 3 grudnia, w rajdzie w Wilkowie Polskim.

Oprócz drużyny z Wielichowa w imprezie udział wzięły też zespoły reprezentujące Wilkowo Polskie i  Kargowę.

Rajd, zorganizowany w ramach podsumowania trwającego w gminie Roku Franciszka Ratajczaka, rozpoczął się w sobotę wieczorem od wspólnego ogniska. Po zakwaterowaniu w Szkole Podstawowej w Wilkowie Polskim uczniowie wspólnie z harcerzami śpiewali piosenki harcerskie i żołnierskie.

Następnie uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Franciszku Ratajczaku w grze Kahoot. Uczniowie wielichowskiej  szkoły rewelacyjnie poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi biografii, pochodzącego ze Śniat, powstańca.

Galerię można przejrzeć klikając prawą strzałkę na zdjęciu.
rajd Wilkowo Polskie
Kolejnym punktem rajdu była nocna gra terenowa, podczas której oprócz czujności i sprawności fizycznej zespoły musiały wykazać się również wiedzą na temat powstania wielkopolskiego.

W niedzielę po wspólnym śniadaniu odbyła się gra terenowa. Uczestnicy z mapą w ręku przemierzali ulice wsi meldując się w wyznaczonych punktach. Tam czekały na nich kolejne zadania, m.in. takie jak: bieg ze związanymi nogami, układanie puzzli, udzielanie pierwszej pomocy, bieg z przeszkodami, krzyżówka dotycząca powstania wielkopolskiego.

Udział w rajdzie drużyna z Wielichowa może uznać za udany. Zdobyte pierwsze miejsce jest tego doskonałym dowodem.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24