Ratusz bez dofinansowania. Będzie potrzebny kredyt.

Wieloletnie zaniedbania budynku ratusza w Wielichowie doprowadziły do sytuacji, w której już nie można czekać. Jeszcze kilka wichur i urzędnicy nie mieliby, gdzie pracować.

Gmina Wielichowo złożyła wniosek o dofinansowanie kwotą 944 969,81 zł przebudowy wraz z termomodernizacją budynku ratusza w Wielichowie w ramach konkursu dla działania „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym”, poddziałania „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji oszacowano w tym wniosku na 1 164 424,23 zł.

Wniosek nie otrzymał jednak dofinansowania, ze względu na niewystarczającą pozycję na liście w stosunku do środków przeznaczonych do podziału. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali zaciągnięcie kredytu na remont ratusza w wysokości 1 mln zł.

W tegorocznym budżecie największą pozycją inwestycyjną jest kwota 1,15 mln zł przeznaczona właśnie na przebudowę z termomodernizacją wielichowskiego ratusza.

Temat ma ciąg dalszy:

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24